Panorāma

Karaliskie gaisa spēki pabeidz misiju Lietuvā

Panorāma

Panorāma

Bērnudārzos 1. septembris šogad bez vecākiem

Daudzos bērnudārzos 1. septembris šogad bez vecāku klātbūtnes

Īpaši satraukti 1. septembri šogad gaidīja mazāko bērnu vecāki. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem šoreiz mazos bērnudārzniekus vecāki drīkstēja pavadīt tikai līdz pirmsskolas izglītības iestādes durvīm. Daudzos bērnudārzos šos Covid-19 dēļ ieviestos noteikumus uztver strikti un vecāki nedrīkst bērnu pavadīt līdz grupiņai un pienācīgi atvadīties. Taču citviet meklē radošus risinājumus, kā, ievērojot visas prasības, nodrošināt drošu iejušanos pirmsskolā.

“Ir svētku diena. Kopš vecākais bērns sāka iet dārziņā, mēs parasti šajā dienā aizbraucam pusdienās un vēl kaut kur izklaidēties nedaudz pirms grūtā skolas gada,” stāsta Roberta mamma Elīna Pumpure.

Pumpuru ģimenē prognozē – nākamais mācību gads nebūs viegls. Vecākais dēls Gustavs pēc vairākiem mēnešiem, kas pavadīti mācoties attālināti, atgriežas skolā, bet nepilnus trīs gadus vecajam Robertam ir pirmā diena bērnudārzā.

Mammu satrauc Covid-19 dēļ ieviestie noteikumi, kas vecāku iespējas atrasties bērnam līdzās stipri ierobežo: “Mūsējā [bērnudārzā] konkrēti drīkst aizvest tikai līdz skapīšiem, un tas ir arī tikai tiem bērniņiem, kas nāk pirmo gadu. Tad, kad es laidu pirms pieciem gadiem bērnudārzā vecāko dēlu, es divas nedēļas sēdēju viņam klāt grupiņā.”

Elīna Pumpure ar dēlu Robertu.

Kā veiksies Robertam, par to varēs spriest tuvākajā laikā. Tāpēc, kad ziedi paņemti un mugursoma arī, var doties pirmsskolas virzienā.

Elīna daudz lasa par bērnu psiholoģiju un savus vērojumus izklāsta blogā. Mamma uzskata, ka nevar bērnus traumēt, krasi šķirot no vecākiem.

Zinību dienas svinīgais pasākums šogad atbilstīgi Covid-19 dēļ ieviestajiem noteikumiem notiek ārā un bez bērnu vecākiem.

“Sapulcē bija tā, ka, protams, daudzas mammas pacēla šo jautājumu, jo daudzām ir tā sāpe iekšā, ka nevar palikt blakus. Principā direktors pastāvēja ļoti stingri uz tiem noteikumiem, bet mans plāns ir tāds, ka vismaz ārā, rotaļu laukumā es varētu būt blakus. Tādā veidā vairāk to adaptāciju pārcelt uz āru šajos apstākļos,” saka Elīna.

Citi vecāki šos noteikumus kritizē. Grūti arī atsevišķiem vecāko grupu bērniem, kuri bērnudārzā atgriežas, piemēram, pēc pusgada pārtraukuma.

“Viņa pauda neapmierinātību par to, ka tas varbūt ir par daudz strikti. Tas, ka neļauj vecākiem vairāk iet uz grupiņām. Mazajiem divgadniekiem, tie tikko ir atnākuši, viņu vecākiem tiek atļauts aiziet līdz garderobei. Tur var arī pietiekoši pabūt ar to bērnu kopā, lai viņš aiziet grupiņā mierīgs,” norāda Garkalnes novada pirmsskolas izglītības iestādes “Skudriņas” direktors Pēteris Salenieks.

Cik ilgi šādi noteikumi būs? To nezina pat direktors.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija) gan uzsver, ka drošības prasības ir jāievēro, bet vajadzības gadījumā iespēja pavadīt ar bērnu ilgāku laiku ir jānodrošina. Piemēram, atsevišķā telpā vai bērnudārza pagalmā.

“Arī man šogad bija šāda pieredze, un arī man neviens nelūdza atstāt bērnu tieši pie durvīm.

Jebkurā gadījumā tas ir katra bērnudārza un katra vadītāja pienākums – rast adekvātu risinājumu šai situācijai,” norāda ministre.

Šodien mazais Roberts svinīgo pasākumu vēroja vēl kopā ar mammu. Taču zināms, ka vairākos bērnudārzos tas gan tika liegts.

Elīna Pumpure ar dēlu Robertu.
Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti