Panorāma

Soda vienu no aizturētajiem Krievijas spiegiem

Panorāma

Panorāma

Daudzo kovida pacientu dēļ nevar slēgt lielo izolatoru

Daudzo Covid-19 slimnieku dēļ Austrumu slimnīcā vēl neslēdz lielo izolatoru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Aizvien daudzo Covid-19 pacientu dēļ nav iespējams aizvērt lielo uzņemšanas izolatoru Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) Gaiļezerā. Arī intensīvās terapijas gultām noslodze joprojām sasniedz 80 un pat 90%. Slimības smagi skarto plaušu dēļ pacientu nāve šajās nodaļās joprojām ir klātesoša.

Vidēji 180 pacienti dienā, bet 20–25 pacienti ar aizdomām vai apstiprinātu Covid-19 infekciju. Tāda ir Rīgas Austrumu slimnīcas uzņemšanas klīnikas statistika šajās marta dienās.

Arī Covid-19 izpausmes ir dažādas. “Klīniskās izpausmes ir ļoti variablas. Gan caureja un vemšana, gan stipras galvassāpes un augsta temperatūra,” pastāstīja RAKUS Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs.

Daudzo Covid-19 gadījumu dēļ slimnīcā joprojām tiek atdalītas pacientu plūsmas un mediķi velk pilno aizsargtērpu.

“Tāpēc mūsu ieceres slēgt lielo izolatoru pagaidām nerealizējas. Diemžēl mēs ar lielu Covid-19 pacientu skaitu strādājam. Lielākajai daļai tā ir blakus diagnoze, kura noteikta līdz slimnīcai vai ko mēs apstiprinām šeit. Bet ir kādi pieci pacienti katru dienu, kuriem Covid-19 dēļ ir plaušu bojājums un citi simptomi. Tie ir gados veci, ar augstu temperatūru, nespēku. Gūst pat traumas mājās,” pastāstīja Višņakovs.

Smagākos pacientus uzņem Intensīvās terapijas klīnikā. Vienā no tās nodaļām – Toksikoloģijas un sepses nodaļā – ārstē 16 pacientus ar Covid-19. No tiem 11 ir vakcinēti, pieci nav.

“Tie, kuri ir nevakcinēti, tiem visiem raksturīgi plaušu bojājumi. Dominējošais ir omikrons, un tas var iet smagi tiem, kuri nav vakcinējušies,” atklāja RAKUS Intensīvās terapijas klīnikas vadītājs Oļegs Šuba.

Vidējais šo pacientu vecums ir 65 gadi, un katram jau bija vēl citas slimības. Bet Covid-19 ir tas detonators, kas licis uzliesmot hroniskajām kaitēm.

“Jebkura no tām saslimšanām, gripa vai Covid-19, kaut iet vieglo gaitu, izsit no līdzsvara jau tā trauslo organismu, kurš ir ar blakus saslimšanām, un nonāk kritiskā stāvoklī,” skaidroja Šuba.

Taču ārsts uzskata, ka vislielākā problēma joprojām ir personāla slimošana. Mediķi neslimo smagi, bet astoņas līdz desmit dienas viņu darbu dara kāds cits.

''Nogurums, kakla sāpes, acu asarošana, kas pāriet dažu dienu laikā. Viņi nevar tajā laikā strādāt, un tas palielina slodzi. Un es teiktu, ka tā ir dominējoša problēma,” norādīja Šuba.

Izdegšanu jūtot daudzviet, tādēļ iespēju robežās jau tagad mediķiem piedāvā doties atvaļinājumā.

KONTEKSTS:

Kopš 2020. gada pavasara Latvija līdz ar citām Eiropas valstīm piedzīvoja vairākus Covid-19 uzliesmojumus. Pērnā gada nogalē bažas sāka radīt Covid-19 vīrusa omikrona paveida izplatība, kas vairākās valstīs novērota straujos tempos. Šogad kopš janvāra būtisks saslimstības vilnis tika novērots arī Latvijā, vienlaikus situācijai slimnīcās saglabājoties stabilai.

No 1. aprīļa tiek atcelta lielākā daļa Covid-19 epidemioloģiskās drošības pasākumu, saglabājot dažus izņēmumus riskantās vidēs, piemēram, veselības aprūpē, sociālās aprūpes iestādēs, ieslodzījumu vietās un citur.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti