Dienas ziņas

Laukos pacienti atbalsta ārstu streiku

Dienas ziņas

Rēzeknē – Latvijas Peldēšanas federācijas kausa izcīņa

Latvieši dodas uz Valgu pelnīt lielāku algu

Daudzi ziemeļu pierobežā dzīvojošie dzīvo Latvijā, bet strādā Igaunijā

Atalgojuma dēļ daudzi valcēnieši un citi pierobežas iedzīvotāji dodas peļņā uz Igauniju, tostarp Valgu, kas atrodas pie pašas robežas ar Latviju.

Latvijā minimālā alga ir 380, bet Igaunijā 470 – par 90 eiro vairāk. Atalgojums Igaunijā nereti ir lielāks nekā Latvijā arī savstarpēji līdzīga darba darītājiem, un augstākas ir sociālās garantijas.

Piemēram, darbiniekus meklē uzņēmums “enf NORD”. “Ir vēl arī citi risinājumi, par kuriem esam domājuši, kādā veidā mēs to varētu īstermiņā risināt gan ar vadāšanu, gan ar kaut kādam istabiņām,” saka uzņēmuma vadītāja Kristīne Simanova. “Īstermiņa risinājumi ir, bet  ilgtermiņā, tas, protams, nenotiks nedēļas vai divu laikā, vai arī mēneša laikā,” pauž Simanova.

Valkas iedzīvotājiem gan darbu piedāvā arī kaimiņvalsts Valgas uzņēmumi, kas ir vien dažu soļu attālumā. Labākas sociālās garantijas un lielāka alga arī nereti ir iemesls, lai darba piedāvājumu Igaunijā pieņemtu. Arī Valgas slimnīcas Pārrobežas sadarbības projektu vadītāja Everita Pukinska jau vairāk nekā divus gadus dzīvo Valkā, bet strādā Valgā.

“Manā gadījumā ir viegli strādāt, bet, ja runājam par ārstiem speciālistiem, viņiem ir vajadzīga igauņu valoda, jo bez tās viņi strādāt nevar. Manā situācijā es varu iztikt ar krievu un angļu valodu,” atzīst Pukinska.

Slimnīcā gan strādā vairāki speciālisti un medmāsas no Latvijas. Krietni mazāk ir to, kuri dzīvo Igaunijā, Valgā, bet strādā Latvijā. Valkā un Valgā pieejamās brīvās vakances līdz šim vienuviet atrast nevar, bet, apzinoties, ka cilvēki tās meklē un šādā veidā bezdarbnieku skaits Valkā jau šobrīd ir būtiski mazinājies, augustā sāksies sadarbības projekts starp abām pašvaldībām un nodarbinātības dienestiem.

“Pieejamākas varētu būt šīs vakances latviešiem, jo viņi [igauņi] publicē vakances savā mājaslapā, tanī pašā laikā tās tur ir igauniski. Arī darba devējiem jāsaprot, ka arī šī sociālā nevienlīdzība starp Latviju un Igauniju, kaut vai tā pati minimālā alga un šī te sociālā likumdošana, diemžēl mūsu valstīs ir atšķirīga,” skaidro Nodarbinātības valsts aģentūras Valkas filiāles vadītāja Erna Pormeistere.

Sadarbības projekta laikā plāno ne tikai informēt darba ņēmējus par brīvajām vakancēm abās kaimiņpilsētās, bet arī strādāt ar darba devējiem, lai līdzsvarotu piedāvājumu. Līdz šim gan Igaunijas pusē esot arī vairāk uzņēmumu nekā Valkā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt