Sadaļas Sadaļas

Daudzi šogad liecības saņems elektroniski; svinīgie pasākumi būs tiešsaistē vai nebūs nemaz

Daudzviet skolās šogad liecības izsniegs elektroniski, svinīgo atvadu pasākumu rīkojot tiešsaistē vai nerīkojot nemaz. Mazākās skolās skolēni noteiktos laikos pēc dokumenta varēs ierasties paši vai viņu vietā nāks vecāki. Dažāda pieeja ir arī bērnudārzu izlaidumiem. Piemēram, Jelgavas bērnudārzi rīko īpašas atmiņu vai viktorīnu dienas audzēkņiem.  

Rit pēdējā mācību nedēļa tiem skolēniem, kuriem nav jākārto eksāmeni. Kā ierasts, nedēļas noslēgumā izdalīs liecības. Tomēr šogad svinīgo klases atvadu pasākumu lielā daļā skolu nomainīs tiešsaistes pasākums.

Piemēram, Rīgas 64. vidusskolā mācību gadu katrā klasē noslēgs ar svinīgu videokonferenci. Katrs audzinātājs varēja izvēlēties, kā to organizēt.

3.c klasē ir 29 bērni. Audzinātāja Inese Strauta ir izdomājusi, kā šo pasākumu padarīt skolēniem interesantu.

Daudzi šogad liecības saņems elektroniski; svinīgie pasākumi būs tiešsaistē vai nebūs nemazPaula Dēvica

“Liecības bērniem būs sekmju izraksta formātā elektroniskā veidā, kur, protams, ar direktora rīkojumu ir ieraksts par pārcelšanu nākamajā klasē. Tad plānā ir videosveiciens bērniem, aicināšu arī bērnus izdomāt novēlējumu klasesbiedriem.

Esmu aicinājusi viņus ģērbties skolas svētku formās neatkarīgi no tā, ka šis brīdis ir no mājām. Lai radītu svinīgāku sajūtu, ka skola ir noslēgusies, neskatoties uz esošo situāciju,” stāstīja skolotāja.

Skolotāja arī lūgusi katram bērnam atsūtīt savu fotogrāfiju, lai varētu izveidot kopbildi. Tāda esot klases tradīcija – mācību gada sākumā un beigās uzņemt kopīgu foto. Svinīgās videokonferences laikā taps arī digitālā kopbilde.

Nekādu iebildumu skolēniem un viņu vecākiem par liecību izsniegšanu šādā formātā neesot, stāstīja skolotāja Inese Strauta.

“Skaidrs, ka lielākajai daļai skolotāju ir gaužām skumīgi un sāpīgi šādi nobeigt mācību gadu, jo gandarījuma sajūta ir visiem, bet tā sajūta - milzīgā prieka emocijas - parasti ir kopā ar bērniem,” atzina Strauta.

Tiešsaistes svinīgais brīdis gan nav vienīgā pieeja liecību izsniegšanai. Ir skolas, kurās bērni pēc liecībām paši varēs iet arī šogad – protams, ievērojot drošības prasības. Ir noteikti laiki, kad katrs skolēns var savu dokumentu saņemt, lai izvairītos no pulcēšanās.

Vēl cita pieeja ir pavisam mazām skolām. Piemēram, Nīkrāces pamatskolā, kur kopā mācās 46 skolēni, pēc liecībām dosies vecāki.  

“Mēs izveidojām grafiku pa klasēm, kur katram ir dots savs laiks, kad atnes mācību grāmatas. Un pretī mēs izsniedzam liecības,” stāstīja direktora vietniece izglītības jomā Diāna Arājuma.

“Tās saņemt nāk vecāki, jo viņi nāca arī pēc ēdienu kuponiem. Tad mēs nolēmām, lai skolēniem nebūtu saskare, darīt šādi. Tas viss notiks skolā, pirmajā stāvā, kur viņi atstās grāmatas, jo tās turēsim divas nedēļas karantīnā. Un tie skolēni, kuri dzīvo ārpus Nīkrāces, tiem piegādās liecības uz mājām ar autobusiņu. Izbrauks vienu maršrutu, un viņi varēs arī atdot mācību grāmatas,” stāstīja Arājuma.

Šādu pieeju izvēlējās arī tāpēc, ka nav paredzama liela drūzmēšanās  – sākumskolas klasēs mācās tikai trīs vai četri bērni. Parasti maija beigās notiek arī izlaidumi lielā daļā bērnudārzu. Nīkrāces pamatskolā ir arī pirmsskola. Bet šogad tur vecāki lēmuši iztikt bez svinīgā atvadu pasākuma.

Tomēr citi dārziņi ievieš savas alternatīvas.  

Jelgavas domes Izglītības pārvaldes galvenā speciāliste pirmsskolas izglītības jautājumos Sarmīte Joma atzina, ka Jelgavā katra iestāde domā par savu alternatīvu, “bet patiesībā tas ir stāsts par to, ka diena bērnudārzā ir ar citu piesitienu”.

“Piemēram, atmiņas par to, kāds es maziņš uzsāku bērnudārza gaitas. Tā var būt albumu, bilžu pārskatīšana. “Kamolītī” jau bija šis izlaidums. Tur skolotājas bija sataisījušas jauku videomateriālu, saliekot kopā gabaliņus no iepriekšējiem gadiem. Bērniem bija ļoti interesanti skatīties un mēģināt atpazīt – re, kur tu, re, kur es, re, kur mūsu skolotāja Anna. Nu tāds jauks ceļojums bērnudārza vēsturē,” stāstīja Joma. 

Citos bērnudārzos izveidota viktorīnas diena, kurā kopā risina interesantus uzdevumus ar burtiem un cipariem, kā arī iet rotaļās un dzied iemīļotas dziesmas.

Sarmīte Joma stāstīja, ka pirmsskolas izlaidums vecākiem ir ļoti svarīgs brīdis, jo tas ir bērna pirmais izlaidums. Daļa vecāku ir apmierināti ar šādām bērna atvadām no dārziņa. Bet ir vecāki, kas rosina pagaidīt augustu un rīkot izlaidumu ierastā formātā. Dažos bērnudārzos šādu iespēju vēl apsver.

KONTEKSTS:

Ārkārtējās situācijas laikā, kas izsludināta Covid-19 ierobežošanai un ir spēkā līdz 9. jūnijam, noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu. Arī mācības skolās notiek attālināti.  Pašlaik 12. klašu eksāmenu sesija plānota no 2. jūnija līdz 7. jūlijam, bet 9. klašu eksāmeni atcelti.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt