4. studija

Kāpēc tiešsaistes sarunu aplikācija nodēvēta par "pedofīlu paradīzi"?

4. studija

4. studija

Kā tikt galā ar dziļām bedrēm daudzstāvu namu pagalmos?

Daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem grūti atrast par bedru labošanu atbildīgos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

To, ka šajās dienās asfalts "kūst" kopā ar sniegu, pamanījis ne viens vien autobraucējs. Ar lielām neērtībām saskaras arī daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji, kuru pagalmos veidojas nevis sezonālas bedrītes, bet gan milzu caurumi, kas tur paliek ilgstoši. Kurš par tām atbildīgs?

Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija" norādīja – iebraukšana iekšpagalmos un bedres – tā laikam ir klasika. Piemēram, Lugažu ielā Rīgā daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem jau ilgstoši nākas samierināties ar tik lielu bedri, ka nereti tajā iesprūst automašīnas.

Vietējais iedzīvotājs Normunds pastāstīja, ka lielā bedre, kuru reizēm pat vasarā nevar izbraukt automašīnas, tur ir jau aptuveni četrus vai piecus gadus.

Dažas reizes vīrietis tās aizlāpījis pats, bet tas bijis īslaicīgs risinājums.

"Vienā dienā pa četrām reizēm braucu ar mašīnu un vilku ārā, palīdzēju cilvēkiem," par bedri sūkstījās Lugažu ielas apkaimes iedzīvotājs, uzsverot: "Es pats vairs nesaprotu, kam ir jāzvana, kas par to atbild. Vai "Latvijas Valsts ceļi" vai namu apsaimniekotājs? Man kā iedzīvotājam nav skaidrs."

Kurš atbildīgs

"4. studija" secināja, ka tiešām – lai saprastu, pie kā jāvēršas un kurš ir atbildīgs, jāveic teju vai izmeklēšana. Rīgas domes Satiksmes departamentā norādīja, ka šis ceļa posms nav viņu sarkanajās līnijās un viņiem nav pienākums šeit ko labot, savukārt "Rīgas namu pārvaldnieks", kas apsaimnieko blakus esošās mājas, skaidroja, ka šis ceļa posms nav mājām piegulošā teritorija. Tad atliek vēl divi varianti – vai nu šis ir kāda cita privātīpašums vai arī tomēr pašvaldības īpašums.

Rīgas domes Vadības atbalsta nodaļas vadītājs Artis Gūtmanis sacīja: "Lugažu ielas 2A piebraucamais ceļš, pats sākums, ir pašvaldības īpašumā, un tiklīdz iestāsies atbilstoši laikapstākļi, mūsu speciālisti to apsekos un lems par turpmāko darbību, kādā veidā un kāds būtu piemērotākais risinājums remontdarbiem."

Tātad Teritorijas labiekārtošanas pārvalde atbild par šo pašvaldības īpašumā esošo iekšpagalma ceļu un viņu pienākums ir to savest kārtībā, ko arī sola izdarīt.

Noskaidrot zemes īpašnieku un rast risinājumu dažkārt var būt visnotaļ sarežģīti, jo ar iekšpagalma ceļiem situācijas var būt atšķirīgas. 

Rīgas domē skaidroja: "Pirmais variants, kad iekšpagalma ceļi un gājēju ceļi atrodas uz zemesgabaliem, kas pieder pašvaldībai. Šajā gadījumā aicinu vērsties Rīgas domes Teritorijas labiekārtošanas pārvaldē, pie mums, lai mēs varam apsekot, izvērtēt un organizēt remontdarbus."

Tad ir otrs gadījums, kad piebraucamie un gājēju ceļi atrodas uz dzīvokļu īpašniekiem piederošiem zemesgabaliem. Šādos gadījumos pašvaldība neesot tiesīga investēt un veikt remontdarbus. Pašvaldībā tādas situācijas gadījumā skaidroja: "Dzīvokļu īpašniekiem būtu pašiem jāvēršas pie sava namu apsaimniekotāja ar vēlmi sakārtot piebraucamo ceļu, un tālāk jau apsaimniekotājs palīdzēs to procesu noorganizēt un novadīt."

Ir arī trešais iespējamais gadījums, proti, kad iekšpagalma iebraucamais ceļš un gājēju ceļš atrodas uz trešajām personām piederošiem zemesgabaliem. "Šajos gadījumos zemes nomas līgumiem būtu jāregulē savstarpējās attiecības starp dzīvokļu īpašniekiem un zemes īpašnieku, un tur būtu jāparedz arī atbildība savā starpā, kurš atbildēs par ko, tai skaitā arī par iekšpagalma remontdarbiem," pastāstīja pašvaldībā.

Lai noskaidrotu zemesgabala piederību un rastu risinājumu, ka bedrainais ceļš tiek salabots, ir jāvēršas Teritorijas labiekārtošanas pārvaldē, kur palīdzēs izvērtēt katru konkrēto situāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti