Datu valsts inspekcijas direktora amatam izvēlēta Jekaterina Macuka no TM

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Konkursā uz Datu valsts inspekcijas direktora amatu uzvarējusi Jekaterina Macuka, informēja Valsts kancelejā. Par kandidātes iecelšanu amatā vēl lems Ministru kabinets.

Savu karjeru Macuka sāka Reliģisko lietu pārvaldē, kur strādāja no 2004. gada līdz 2008. gadam, šajā laikā no vecākās referentes kļūstot par iestādes vadītāju. 2009. gadā konkursa uzvarētāja sāka darbu Tieslietu ministrijā, kur sākotnēji bija Nozaru politikas departamenta Politikas attīstības un reliģijas lietu nodaļas vadītāja, bet vēlāk kļuva par departamenta direktori un šo amatu ieņēma līdz pat 2017. gadam. Vienlaikus potenciālā Datu valsts inspekcijas direktore iesaistījusies dažādās profesionālās jomas aktivitātēs, tostarp bijusi Datu aizsardzības un informācijas apmaiņas darba grupas priekšsēdētāja Eiropas Savienības Padomē laikā, kad norisinājās Latvijas prezidentūra.

No 2017. gada Macuka darbojusies Eiropas Savienības "Twinning" projektā "Moldovas Republikas Nacionālā personas datu aizsardzības centra kapacitātes celšana" kā rezidējošā padomniece un Tieslietu ministrijas padomniece datu aizsardzības jautājumos. Šī gada sākumā Macuka atgriezusies Latvijā, kur atsākusi darbu Tieslietu ministrijas Nozaru politikas departamentā, ieņemot Politikas attīstības un reliģijas lietu nodaļas vadītājas amatu. 

Macuka Latvijas Universitātē ieguvusi maģistra grādu tiesību zinātnē un brīvi pārvalda angļu un krievu valodu. 

"Neapšaubāmi, Datu valsts inspekcijai jārāda piemērs datu aizsardzības prasību ievērošanā. Tāpat būtisks šīs iestādes uzdevums ir veicināt dialogu gan starp valsts pārvaldi un privāto sektoru, gan starp datu pārziņiem un personām, kas nodod savus datus. Tikai tā spēsim veicināt kopīgu, vienotu izpratni par personas datu aizsardzības prasībām un sekmēt to ievērošanu. To es vēlos panākt, un pie tā esmu gatava strādāt," norādīja inspekcijas direktora amata kandidāte. 

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vadīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā bija: tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija), tiesībsargs Juris Jansons un Valsts drošības dienesta priekšnieks Normunds Mežviets. Ar padomdevēja tiesībām piedalījās arī nevalstiskā sektora pārstāvis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti