Sadaļas Sadaļas

4. studija

4. studija

4. studija

Kā atgūt naudu no nelicencētiem ceļojumu rīkotājiem?

Labie darbi gaida. Sākam stāstu sēriju par labdarību ne tikai Ziemassvētkos!

Darīt labu visu gadu: aicina palīdzēt dzīvnieku patversmēm

Darīt labu un piedalīties labdarībā mēs varam visu gadu, nevis tikai Ziemassvētku laikā. Viens no labajiem darbiem, ko varam kādam izdarīt, ir nosūtīt ziedojumu vai dāvanu paciņu kādai no dzīvnieku patversmēm, kas par to ļoti priecāsies, stāstu sērijā par labajiem darbiem vēstīja LTV raidījums “4. studija”.

Piemēram, nogādāt ziedojumus patversmei „Dzīvnieku draugs” iespējams visu diennakti. Patversmē informēja, ka patversmes ēkā ir arī veterinārā klīnika, kura strādā diennakti, cilvēkiem nav jāierodas noteikti patversmes darba laikā, lai tiktu iekšā un ziedojumu atstātu.

“Mēs noteikti pieņemam šos ziedojumus! Mums pirms Ziemassvētkiem ekskursijas un labdarības tirdziņi skolēniem izpalika, bet tāpat viņi, savstarpēji vienojoties skolā, vāca  ziedojumus, pēc tam katrs individuāli nesa pierakstoties, pat nesatiekot mūs, atstāja to savu paciņu patversmes zvēriem – barību vai kaut kādas sedziņas, vai rotaļlietas,” stāstīja patversmes pārstāve.

“Mums uz galda ir ziedojumu kaste, kur jebkurā brīdī cilvēks ienākot, var iemest ziedojumu,” piebilda patversmes pārstāve.

Dzīvnieku patversmes „Ulubele” pārstāve Diāna Elekse stāstīja, ka  cilvēki ziedo gan naudu “un saka – jūs paši zināsiet, ko visvairāk vajadzētu nopirkt, gan paši atved savas dāvaniņas un it īpaši tas attiecas uz bērniem, jo viņiem ļoti gribas ielikt savu paciņu, savu dāvaniņu dzīvniekiem – suņiem, kaķiem”.

Dzīvnieku patversmes „Labās mājas” vadītāja Astrīda Kalniņa stāstīja, ka ziedot var arī labu suņu un kaķu barību, segas vai dvieļus, kas ir lietoti, bet vēl labā stāvoklī, “tie arī mums noder, tā ka tos var atnākt un atnest un atstāt pie mums”.

Patversmes priecāsies par jebkādiem ziedojumiem.

“Protams, tāda patversme kā mēs, kurai nav pašvaldības pasūtījumu, mēs dzīvojam praktiski no ziedojumiem,” atzina Kalniņa.

Dzīvnieku patversmēm iespējams palīdzēt, ne tikai sarūpējot naudas ziedojumu, barību, segas un vedot pastaigā suņus,

“Brīvprātīgais darbs patversmē neaprobežojas tikai ar suņu staidzināšanu. Jebkurš darbiņš, ko mēs patversmē darām, tas viss ir tikai dzīvnieku labā un lai uzlabotu viņu dzīves apstākļus. Un tāpēc visi tie, kuri ļoti grib palīdzēt, jūs varat braukt palīgā citos darbos! Piemēram palīgā sniegu tīrīt, palīgā malku sanest šķūnī. Ir ļoti daudz citu lietiņu, kas ir nepieciešamas arī bez suņu pastaigām,” stāstīja patversmes „Ulubele” pārstāve Diāna Elekse.

Darba esot gana daudz, un tas atradīšoties jebkuram interesentam.

“Daudzi cilvēki šobrīd, mājās sēžot, ir atcerējušies, ka viņi varētu arī šādu labu lietu padarīt, atbraukt palīdzēt patversmei – nu, tad lūdzu! Tāda iespēja ir!” aicināja Elekse.

“Protams, ka visvairāk cilvēki atceras par labdarību vai par iespēju ziedot pirms Ziemassvētkiem, ap Lieldienām, bet, protams, ka dzīvnieku patversme šeit ir visu gadu, neatkarīgi no tā, vai ir labo darbu nedēļa vai nav. Tāpēc mēs esam uzsākuši akciju, aicinājumu saviem draugiem, atbalstītājiem, pastāvīgajiem brīvprātīgajiem, kas saucas „Sniedz pieci”. Un tas ir aicinājums padomāt par patversmes iemītniekiem visu gadu, katru mēnesi, dodot regulāro ziedojumu, regulāro maksājumu – piecus eiro,” stāstīja Elekse.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt