«Dardedze»: Covid-19 laiks ģimenēs sasāpējušās problēmas provocēja

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Covid-19 pandēmijas laiks ģimenēs sasāpējušās problēmas provocēja, un dažās ģimenēs kļuva vēl sliktāk, intervijā Latvijas Radio atzina centra "Dardedze" valdes locekle Laila Balode. 

Intervija ar centra "Dardedze" valdes locekli Lailu Balodi 
00:00 / 00:00
Lejuplādēt
Viņa sacīja, ka klientu skaits centrā Covid-19 pandēmijas laikā nav mainījies, taču ir mainījies tas, kādā veidā klienti nonāk centrā un problēmu raksturs.

 

"Šobrīd pietiekami izplatīts jautājums saistīts ar izglītības iestādēm, ar to, ka bērni dara pāri viens otram. Tas ir viens no tādiem lieliem virzieniem.

Mēs varam runāt par mobingu, ņirgāšanos. Šie jautājumi ir kļuvuši aktuāli.

Protams, arī ģimenes attiecībās vecākiem, pieaugot spriedzei, kas saistīta ar darbu, tostarp attālināto darbu, ar ļoti daudziem pienākumiem, kas gūlās pār vecāku pleciem, –  faktiski starp viņiem radās vairāk konfliktu, un līdz ar to bērni dažkārt pa rokai tur trāpījās," klāstīja Balode.

Viņa piebilda, ka katram ir savi "mehānismi", kā tikt galā ar stresu, un ir cilvēki, kas ar to tiek galā "diezgan neveselīgi".

Balode uzsvēra, ka vardarbīgā vide ģimenē ļoti nopietni ietekmē to, kā bērns jūtas, kā viņš veido savus priekšstatus par ģimenes attiecībām, konfliktu risināšanu. "Mēs nereti saskaramies ar ģimenēm, kur paaudžu paaaudzēs ir šie vardarbīgie savstarpējās uzvedības modeļi."

KONTEKSTS:

Sabiedrisko mediju labdarības maratons “Dod pieci!” šogad pievērsīsies vardarbībai ģimenē – sarežģītam un daudzslāņainam tematam, runājot gan par emocionālo, fizisko, finansiālo un cita veida vardarbību ģimenes locekļu starpā, gan par sekām un rīcības scenārijiem, lai dotu iespēju sākt dzīvi no jauna.

Maratona laikā saziedotie līdzekļi tiks novirzīti Ziedot.lv ātrās reaģēšanas jeb krīzes fondam, sniedzot finansiālu atbalstu galvenokārt sievietēm un bērniem, kas grib izrauties no apburtā loka – aiziet no vardarbīgām attiecībām –, bet nespēj to izdarīt atbalsta trūkuma dēļ.

Labdarības maratons “Dod pieci!” notiks no 17. līdz 23. decembrim. To rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un sabiedrisko mediju portālu LSM.lv. Pirmo reizi projekta satura partneris būs Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica", kas vardarbības tēmu padziļināti pēta kopš pagājušā gada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti