Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Būs jāpārskata lēmums par masku valkāšanu skolās

Darbu sāk Bauskas sporta skolas halle

Darbu sāk Bauskas Sporta skolas halle

Ekspluatācijā nodota Bauskas novada Sporta skolas ilgi gaidītā un daudz kritizētā sporta halle. Tās būvniecība pabeigta divus gadus vēlāk un par 1,7 miljoniem lielākām izmaksām, nekā sākotnēji plānots. Lai sporta kompleksu attīstītu pilnībā, vēl esot vajadzīgs aptuveni pusotrs miljons eiro.   

Bauskas novada bērnu un jaunatnes sporta skolas halles būvniecība aizsākās pirms trīs gadiem, un šomēnes ēka, kurā ir gan basketbola un volejbola zāles, vieta vieglatlētikas nodarbībām, dambretistiem un cīņu sporta audzēkņiem, beidzot nodota ekspluatācijā.

“Es gribētu teikt, ka jebkurš projekts sagādā prieku, un, ja tas ir izauklēts kā mazs bērns, tas divkārt sagādā prieku,” atzina Bauskas novada bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore Biruta Grantiņa.

Daļa no jaunās halles ir izbūvēta Mūsas upes nogāzē un būtībā atrodas zem zemes, par ko sākotnēji izskanēja daudz iebildumu. Ieejot telpās, gan tas īsti nav pamanāms, bet vērienīgā projekta izmaksas gan būvniecības laikā dažādu iemeslu dēļ pieaugušas no 4 līdz 5,7 miljoniem eiro.

“Protams, mēs varam skatīties uz iepirkumu procedūru kā tādu, bet šobrīd likums mums neļauj paņemt nākamo variantu, un nebija nekas tāds, kas norādītu uz to, ka par tādu cenu šo nevarētu uzbūvēt. Mēs nevaram teikt, ka mēs esam pārmaksājuši par šo objektu, bet mēs to esam sakārtojuši un uzbūvējuši faktiskās izmaksās, kādās bija jābūt,” skaidroja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks (Nacionālā apvienība).

Pagaidām 3000 kvadrātmetru lielajā hallē, kurā atrodas arī administrācija, notiek iekārtošanas darbi. Vien brīvās cīņas zālē pagājušajā nedēļā notikuši pirmie individuālie treniņi.

Tiklīdz Covid-19 ierobežojumi tiks atcelti, jaunajā hallē pirmās sākšot darboties sākumskolas grupas.

Pagaidām sporta skolas audzēkņi iespēju robežās turpina trenēties stadionā un cer, ka pēc iespējas ātrāk varēs iemēģināt jauno halli.

“Mums noteikti jaunā halle atvieglos darbu, jo mums tajā pusē ir viena bāze, kur mēs darbojamies. Bet mēs esam pieci treneri. Šī halle mums noteikti atvieglos darbu, būs vairāk vietas un bērni varēs aktīvāk darboties, un, protams, jaunā vietā vienmēr ir patīkami darboties,” sacīja vieglatlētikas trenere Ilona Kupčiuna.

Iztērētie 5,7 miljoni eiro gan pilnībā visas vajadzības sporta dzīvē neatrisināšot, jo uzlabojumi esot jāveic arī blakus esošajā stadionā.

“Domāju, ka šajā kompleksā ir jāiegulda orientējoši 1,5 miljoni vēl, lai mēs savestu līdz tādai kārtībai, ka mēs varētu organizēt ļoti atbildīgas sacensības,” sacīja Bauskas novada bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore Biruta Grantiņa.

Halle uzbūvēta tikai par pašvaldības līdzekļiem, izmantojot iespēju ņemt aizņēmumu Valsts kasē uz trīsdesmit gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt