Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Pa Lielbritāniju klaiņo biedējoši stāstiņi

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kuldīgas slimnīcas dzemdību nodaļa atsāks darbu

Darbu atsāks Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļa

Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļa, kurā pirms mēneša konstatēja salmonelozi, atsāks darbu 1. oktobrī. Šis mēnesis tika izmantots gan higiēnas prasību uzlabošanai, lai novērstu atkārtotus draudus inficēties ar salmonelozi, gan nodaļas kosmētiskajam remontam.

Pirmdien, 30. septembrī, Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļā vēl rit pēdējie sagatavošanās darbi topošo māmiņu uzņemšanai. Tur vēl cilvēki no malas netiek ielaisti, bet uzraksts, ka nodaļa ir slēgta līdz 1. oktobrim, otrdien tiks noņemts.

Septembra sākumā Dzemdību nodaļa uz mēnesi tika slēgta darbinieku trūkuma dēļ. Šo laiku izmanto arī, lai veiktu kosmētisko remontu. Gan dažiem nodaļas darbiniekiem, gan jaundzimušajiem un jaunajām māmiņām te tika konstatēta salmoneloze, kopumā bija ziņas par 13 gadījumiem.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) slimnīcai lūdza monitoringu, vai šī infekcija neparādās arī pacientiem citās nodaļās. Konstatēts, ka salmoneloze bija izplatījusies kontaktu ceļā.

“Tāpēc mēs lūdzām ārstniecības iestādi veikt tā saucamo higiēnisko un pretepidēmisko režīmu. Tas ietver dažāda veida pasākumus, kas skar atbildīgu attieksmi pret roku higiēnu medicīnas darbiniekiem, jo viņiem ārstniecības iestādē rokas ir jādezinficē vai jāmazgā ļoti bieži, noteikti tas ir jādara pirms un pēc katra kontakta ar pacientu. Otra lieta – mēs lūdzām pastiprinātu uzmanību pievērst tādiem apstākļiem kā veļas apritei ārstniecības iestādē, darbinieku apģērbiem, rotaslietām un arī, protams, visādu slimnīcā lietotu ierīču tīrīšanai un dezinfekcijai,” pastāstīja SPKC pārstāve Elīna Dimiņa.

Slimnīcas nodaļā veikts iecerētais kosmētiksias remonts, vairākās telpās atjaunots krāsojums, veikti flīzēšanas darbi, atjaunoti sanitārie mezgli, visi ieteikumi ir izpildīti, tāpēc nodaļa gatava darbam. Tāpat vērā ņemti ieteikumi dezinfekcijas uzlabošanai nodaļā.

“Šobrīd varam droši apgalvot, ka Kuldīgas slimnīcā dzemdētājām ir droši.

Esam personālu visu pārbaudījuši, arī atkārtoti, ka nav uzrādījies, tas viss ir izdarīts,” sacīja Kuldīgas slimnīcas kontrolārsts Āris Pētersons.

“Mēs vēl šobrīd aktīvi ārpus slimnīcas turpinām jaundzimušos un mammas apzināt, kas būtu varējušas būt saskārušās ar šo baktēriju. Tas nav saistīts ar jauniem gadījumiem šajā nodaļā,” pastāstīja SPKC pārstāve.

Šī gada astoņos mēnešos Kuldīgas slimnīcas dzemdību nodaļā piedzimuši 377 bērniņi, kas ir tikpat, cik pērn šādā pašā laika posmā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt