Panorāma

EK iesaka Latvijai vairāk ieguldīt medicīnā

Panorāma

Latvijas bites izzūd

Darbu sāk arī dienas stacionāri

Darbu atsāk arī dienas stacionāri: Stradiņos brīžiem garas rindas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

No trešdienas, 20. maija, darbu sāk arī dienas stacionāri, kuros pacients ārstējas dienā, bet tur nenakšņo. Arī slimnīcas atsākušas sniegt ambulatoros pakalpojumus pilnā apjomā, un pacienti atkal var pierakstīties pie jebkura speciālista. Stradiņa slimnīcā pie asinsvadu ķirurga var tikt jau nedēļas laikā, bet pie kardiologa gan tikai rudenī.  

Brīžiem tik gara rinda, kā gaidot iekāpšanu lidmašīnā, brīžiem – neviena cilvēka, Stradiņa slimnīcas A korpusā iet pietiekami karsti. Slimnīcā atkal var ārstēties pa dienu, vakarā dodoties mājās.

“Ir sākuši strādāt gan stacionārie pakalpojumi, gan dienas stacionārs, gan ambulatorie pakalpojumi pilnā apmērā,” sacīja Klientu informācijas un apkalpošanas daļas vadītāja Dzintra Kļaviņa.

Katram, kurš nāk uz konsultāciju vai stājas stacionārā, izsniedz masku. Ir jādezinficē rokas. Nedrīkst ierasties agrāk, tad jāgaida ārpusē. 

Ielaiž 30 minūtes pirms konsultācijas. Plūsmu stingri regulē.

Pavadīt var tikai tādu pacientu, kuram nepieciešams atbalsts. Tuviniekam jānāk ar savu masku. Taču cilvēki ir priecīgi, ka atkal tiek pie sava ārsta.

Visiem, kuri ierodas uz plānveida operācijām, jābūt tikko veiktam un, protams, negatīvam Covid-19  testam. Ja tas nav veikts, vispirms – uz laboratoriju.

Savukārt pieņemšanai tagad paredzēta pusstunda 20 minūšu vietā, jo pēc katra cilvēka vēdina telpas un dezinficē virsmas.

“Mēs pacientu izmeklējam tā, kā viņš ir jāizmeklē, apskatām, izrunājamies un veicam manipulācijas, pēc katra pacienta – roku mazgāšana un dezinfekcija,” stāstīja asinsvadu ķirurgs Dainis Krieviņš.

Šobrīd iespējams atkal pierakstīties pie jebkura speciālista, bet jārēķinās ar gaidīšanas laiku.

“Ilgāk jāgaida uz kardioloģiju, pie ausu kakla deguna ārsta, līdzīgi ar oftalmologiem,” atzina Kārkliņa.

“Kur ir garāks gaidīšanas laiks, tur tiešām pirmā brīvā vieta ir septembris, oktobris. Tas ir tādēļ, ka jāpaņem visi, kas netika uz izmeklējumiem. Īsāks laiks ir ķirurģijā - sirds ķirurģija, urologi, kur jau maijā, jūnijā var tikt,” informēja Kārkliņa.

KONTEKSTS:

No 13. maija paplašināta plānveida veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība, kas tāpat kā līdz šim tiks nodrošināta, stingri ievērojot piesardzības pasākumus.

Veselības ministrija nepilnas divas nedēļas pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas daļēji ierobežoja veselības aprūpes pakalpojumus gan valsts, gan privātajās ārstniecības iestādēs. Ierobežojumi noteikti, lai pasargātu pacientus un mediķus no iespējamas inficēšanās ar Covid-19, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī. No 20. aprīļa jau daļēji atjaunota plānveida veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana.

Ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti