Darbinieku Covid-19 testēšanai var izmantot ātros antigēna testus vai paštestus

Testēšanas nodrošināšanai darbiniekiem, kuriem darba pienākumi jāveic klātienē un nav Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, vairāk nekā 120 ārstniecības iestādēs pieejami ātrie antigēnu testi. Ja 10 kilometru rādiusā no darba vietas nav testēšanas punkta, to iespējams organizēt un veikt arī darba vietā, gan iesaistot ārstniecības personu, gan paštestu veidā darba devēja nozīmētas atbildīgās personas uzraudzībā, informēja Veselības ministrija (VM).

Darbam nepieciešamo testēšanu var veikt ar Covid-19 ātrā antigēna testu, kura rezultāts pieejams jau 15–20 minūšu laikā. Sazinoties ar testēšanas vietu, darbiniekam vai darba devējam ir jānorāda, ka nepieciešams ātrais Covid-19 antigēna tests  testēšanas sertifikātam darba pienākumu veikšanai.

Antigēna testi pieejami vairāk nekā 120 testēšanas punktos, un tiek turpināts veidot jaunus. Informācija par testēšanas punktiem pieejama Nacionālā veselības dienesta mājaslapā.

Gadījumā, ja 10 kilometru attālumā no darba vietas nav testēšanas punkta, kas nodrošina testēšanu, tad

  • testēšanu organizē darba devējs sadarbībā ar ārstniecības iestādi vai ārstniecības personu
  • vai izmantojot paštestus (persona pati veic testēšanu darba devēja nozīmētas atbildīgās personas uzraudzībā).

Ja darbinieku kolektīvajā testēšanā tiek iesaistīta ārstniecības iestāde, tad ir iespējams saņemt testēšanas sertifikātu (ja ārstniecības iestādei ir noslēgts līgums ar Nacionālo veselības dienestu par šādu sertifikātu izsniegšanu). Bet, ja darba devējs organizē darbinieku testēšanu uz vietas, izmantojot paštestus, tad darbinieku testēšanas rezultāti ir jāreģistrē ar darbinieka parakstu, lai būtu iespējams paštestu faktu uzrādīt kontrolējošām iestādēm, jo šādā gadījumā testēšanas sertifikāts netiek izsniegts.

Izmantojot paštestus, ir svarīgi pārliecināties, ka darbiniekiem ir saprotams, kā testi jāveic, un ka darbinieki testus veic pareizi. Ja testa rezultāts ir “nenoteikts”, uzreiz jāveic atkārtots tests. Gadījumā, ja darbinieka veiktā testa rezultāts ir “pozitīvs” vai atkārtoti “nenoteikts”, viņš nedrīkst turpināt darbu, ir jāievēro izolācijas prasības un jādodas uz laboratoriju veikt apstiprinošo Covid-19 testu.

KONTEKSTS:

No 13.oktobra darbinieki (amatpersonas), kuriem darbā nepieciešams Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts un kuriem šāda sertifikāta vēl nav, savus darba pienākumus var veikt ar testēšanas sertifikātu, kas izsniegts ne agrāk kā pirms 72 stundām. Ņemot vērā, ka ne visi darbinieki, kuru darbs klātienē ir svarīgs organizācijas darbībai, ir vakcinējušies, uz laiku tiek pieļauts, ka darbinieks var veikt savus darba pienākumus arī ar testēšanas sertifikātu, kas izdots ne agrāk kā pirms 72 stundām, proti, tas jāveic ne retāk kā divas reizes nedēļā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt