Darbam skolās atlasīti 93 projekta «Mācītspēks» topošie skolotāji

Skolotāju izglītības projekta „Mācītspēks” kandidātu atlasi izturējuši 93 kandidāti, kuri uzsāks darbu Latvijas skolās šoruden. Savukārt skolas ir aicinātas iesniegt aktuālās skolotāja amata vakances 2021./2022. mācību gadam līdz 29. aprīlim, informēja projekta „Mācītspēks” pārstāvji.

Projektā bija pieteikušies 1149 dažādu jomu speciālisti. No tiem 93 kandidāti ir veiksmīgi izturējuši atlases procesu trijās kārtās, tādējādi pierādot savu motivāciju un atbilstību, lai kļūtu par skolotāju. Projekta īstenotāji īpaši uzsvēra stingro atlases kārtību, kas izveidota, vadoties pēc nodibinājuma “Iespējamā misija” un starptautiskās “Teach For All” organizācijas iepriekšējās pieredzes un atlases sistēmas, kas Latvijā aprobēta vairāk nekā 10 gadu garumā.

Lielākā interese starp mācību priekšmetiem bija par angļu valodu – to ir gatavi pasniegt 23% kandidātu. Nedaudz retāk kandidāti izvēlas sociālās zinības (15%) un matemātiku (15%). Vidējais kandidātu vecums ir 34 gadi, savukārt darba stāžs – vidēji 7 gadi.

Nozīmīga loma būs atbilstošo vakanču piemeklēšanai Latvijas skolās – jāatrod saderība gan starp jaunā skolotāja vēlmēm un iespējām, gan skolu nepieciešamībām un reģionālā novietojuma. Plānots, ka līdz jūnija sākumam būs zināmi visi projekta dalībnieki un dalībskolas.

Projekta mācību starts būs līdz ar vasaras mācībām un studijām, kas plānotas jūlijā un augustā, uzreiz pēc kandidātu līgumu parakstīšanas ar izvēlētajām augstskolām. Šo mācību laikā topošie skolotāji jomas profesionāļu un pieredzējušu mācībspēku vadībā apgūs nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai uzsāktu darbu skolā un savu personīgo attīstības ceļu.

Uzreiz pēc tam – no jaunā mācību gada sākuma – dalībnieki uzsāks darbu skolās, kas norisināsies vienlaikus ar studijām otrā līmeņa augstākās profesionālās izglītības studiju programmā “Skolotājs”, ko īsteno Latvijas Universitāte, Liepājas Universitāte un Daugavpils Universitāte.

No 6. aprīļa ikviena Latvijas skola tiek aicināta pieteikt aktuālās skolotāja amata vakances 2021./2022. mācību gadam,

lai skolotāju izglītības projekta „Mācītspēks” ietvaros skolas komandā uzņemtu jaunos skolotājus. Projektam aicinātas pieteikties visas skolas, kas īsteno vispārizglītojošās programmas (tai skaitā profesionālās izglītības iestādes) un var piedāvāt vienam skolotājam slodzi – 14–21 kontaktstundu nedēļā. Tāpat dalībskolām obligāts nosacījums ir mentora nodrošināšana.

Līdz šim saņemtas teju 200 dažādu priekšmetu pedagogu vakances. Skolu pieteikšanās norisināsies līdz pat 29. aprīlim.

KONTEKSTS:

Latvijas skolās gadu no gada sarūk pedagogu skaits. Jaunie spēki pēc augstskolas absolvēšanas izglītības sistēmā nepieplūst tik ātri un daudz, kā būtu nepieciešams.

Skolotāju trūkumu iecerēts kaut nedaudz mazināt ar projekta “Mācītspēks” palīdzību, kas sola nākamajā mācību gadā skolotāju rindas kuplināt ar 100 jauniem skolotājiem.

Iepriekš līdzīgu programmu īstenoja "Iespējamā misija", ar kuras starpniecību 12 gados ik gadus skolās nonākuši 20–25 jauni pedagogi. Aptuveni 70–80% no projekta absolventiem pēc pieciem, septiņiem gadiem turpina darbu izglītības jomā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt