Darbam LTV valdē apstiprina Priedi un Odiņu; Strautmanes kandidatūru noraida

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) pirmdienas, 4. aprīļa, sēdē nolēma ievēlēt Ivaru Priedi par valsts SIA "Latvijas Televīzija" (LTV) valdes priekšsēdētāju un Kasparu Odiņu par LTV valdes locekli programmu un pakalpojumu attīstības jautājumos, liecina SEPLP publiskotā informācija.

Padome nolēma neievēlēt LTV valdes locekļa finanšu pārvaldības jautājumos amatam izvirzīto Baibu Strautmani, uzskatot, ka pēc konkursa noslēguma kandidāte publiskajā komunikācijā ir demonstrējusi nepietiekamas zināšanas par plašsaziņas līdzekļu nozari, īpaši par sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu darbības pamatprincipiem.

Uz vakanto valdes locekļa amatu tiks sludināts jauns konkurss, portālu LSM.lv informēja padomē.

"Šis ir visai mediju videi sarežģīts un izaicinājumiem bagāts laiks, kad iedzīvotāji no sabiedriskajiem medijiem sagaida visaugstākās kvalitātes, uzticamu saturu. Tādēļ ir svarīgi, ka LTV valde atkal strādās paplašinātā sastāvā, lai attīstītu jaunus formātus un modernus satura izplatīšanas veidus, sasniegtu arvien plašāku auditoriju un nostiprinātu LTV kā Latvijā skatītākās televīzijas pozīcijas. Īpaša prioritāte ir ziņu un analītiskie raidījumi, kā arī jauniešu programmu attīstība," norādīja SEPLP priekšsēdētājs Jānis Siksnis.

"Situācija pasaulē nedos jaunajai LTV valdei daudz laika, lai ieskrietos. 

Tāpēc sagaidām, ka jaunā valde spēs piedāvāt skaidru attīstības plānu un galvenās prioritātes, kādos virzienos saturiski un tehnoloģiski LTV un LSM.LV tiks attīstīti, kādi tam ir nepieciešami valsts budžeta līdzekļi, un kāds sagaidāmais sabiedrības ieguvums.

Lai piedāvātu reformas, svarīgi ir izvērtēt, kā LTV darbojusies līdz šim. Tāpat jāveicina sadarbība ar citiem kvalitatīva satura veidotājiem, īpaši ar Latvijas Radio, jo 2024. gadā plānots izveidot vienoto sabiedrisko mediju, ja tiks saņemts politiskais atbalsts padomes Saeimā iesniegto koncepciju īstenošanai," uzsvēra SEPLP loceklis Jānis Eglītis.

Priede ir līdzšinējais LTV vienīgais valdes loceklis kopš 2019. gada sākuma. Kaspars Odiņš ir pieredzējis žurnālists un scenārists, izdevniecības "Dienas žurnāli" izdevumu redaktors.

KONTEKSTS:

SEPLP priekšsēdētājs Siksnis konkursa izsludināšanu skaidroja ar nepieciešamību, lai LTV valde atkal strādātu trīs locekļu sastāvā, jo sabiedriskajiem medijiem tuvākajos gados nospraustie attīstības uzdevumi prasīs ātrus un efektīvus lēmumus.

Konkursā kopumā saņemti 27 pieteikumi. SEPLP nolēma darbam LTV valdē virzīt trīs kandidātus – pašreizējo LTV vadītāju Priedi valdes priekšsēdētāja amatam, žurnālistu Odiņu valdes locekļa amatam programmu un pakalpojumu attīstības jautājumos un bijušo VAS "Valsts nekustamo īpašumu" valdes priekšsēdētāju Strautmani valdes locekles finanšu pārvaldības jautājumos amatam.

Pēc LTV valdes amata kandidātu uzklausīšanas LTV darbinieki pauda šaubas, vai darbam televīzijas valdē atlasītie kandidāti ir labākie. Trauksmi cēla LTV arodbiedrība: pēc valdes kandidātu tikšanās ar darbiniekiem tā vērsās pie SEPLP ar lūgumu potenciālos jaunpienācējus valdē – Odiņu un Strautmani – amatos neapstiprināt, svētdien ziņoja LTV raidījums "De facto".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti