Panorāma

Sākas Eiropas koru olimpiāde

Panorāma

Pamet «Vienotību», lai veidotu jaunu politisko spēku

NEPLP lemj paplašināt LR valdi

Konkursā meklēs Latvijas Radio valdes priekšsēdētāju un valdes locekli

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome lēmusi atjaunot Latvijas Radio valdi trīs locekļu sastāvā. Līdzās pašreizējai Latvijas Radio valdes loceklei Sigitai Roķei tiks meklēti vēl divi valdes locekļi, žurnālistus pirmdien, 17.jūlijā, informēja Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP).

NEPLP priekšsēdētāja Dace Ķezbere informēja par padomes lēmumu saistībā ar izmaiņām Latvijas Radio statūtos – plānots, ka no 1.augusta valdē būs paredzētas trīs valdes locekļu vietas. NEPLP esot sapratis, ka Latvijas Radio ir gana daudz problēmu un tās risināmas jau šobrīd.

Konkursu izsludinās uz valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa vietu.

Savukārt konkurss uz Roķes amata vietu pašlaik netiks izsludināts, un viņa turpinās darbu Latvijas Radio valdē.

Līdz divu valdes locekļu atrašanai plānots iecelt prokūristus, kuru pilnvaras būs līdzvērtīgas valdes locekļu pilnvarām.

Pēc kādiem kritērijiem tiks izraudzītas personas, kurām uz laiku uzticēt divu valdes locekļu pienākumus, pagaidām nav zināms, tāpat arī tas, vai prokūristus izraudzīsies no radio darbinieku vidus.  

“Domāju, ka šiem cilvēkiem jābūt saistītiem ar mediju vidi,” norādīja Ķezbere.

Taujāta, vai nesaskata politiskas ietekmēšanas riskus pēc prokūristu iecelšanas, Latvijas Radio valdes locekle Sigita Roķe atbildēja: “Tas būtībā ir atkarīgs no tā, kas tad ir šie divi cilvēki, kas tie ir vārdā un uzvārdā nosaukti.”

Arī Latvijas Radio darbinieku pārstāvis Eduards Liniņš norādīja, ka viss būs atkarīgs no personībām, viņu pieredzes un izpratnes. Viņš kritiski vērtē atgriešanos pie trīs valdes locekļu modeļa, jo iepriekš darbiniekos radīja sašutumu acīmredzamā netaisnība atalgojuma apmērā.

Savukārt mediju uzraugs Ivars Āboliņš paliks Latvijas Radio kurators, lai arī Radio darbinieki viņam izteikuši neuzticību. Radio kolektīva publiski pausto neuzticību Āboliņam padomes priekšsēdētāja Dace Ķezbere nodēvēja par nekorektu. 

Latvijas Radio darbinieki vēstuli, kurā pauda neuzticību NEPLP par radio atbildīgajam loceklim Ivaram Āboliņam izplatīja pagājušās nedēļas vidū. Padome uz to reaģēja ar aicinājumu neizdarīt uz viņiem politisku spiedienu, un solīja vairāk situāciju skaidrot un pieņemt kādus konkrētus lēmumus pirmdien.

Publiskajā telpā izskanēja, iespējams, padome grasās atbrīvot no amata radio vienīgo valdes locekli Sigitu Roķi. Viņa šīsdienas padomes sēdē ieradās uz īsu brīdi un pirmā pavēstīja sanākušajiem medijiem tās lēmumus.

“Ir mainīti statūti, valdes sastāvā būs nevis viens, bet trīs valdes locekļi. Ir papildināts ar punktu, ka valde pieņem lēmumus ar vienkāršu balsu vairākumu un ir papildināts vēl viens punkts, ka padome ir tiesīga iecelt prokūristu vai prokūristus, kamēr nav nodrošināta valde pilnā sastāvā,” paziņoja Roķe.

 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Ziņots, ka šā gada martā NEPLP izteica neuzticību Latvijas Radio valdes loceklim Uldim Lavrinovičam un valdes priekšsēdētājam Aldim Pauliņam. Savukārt valdes loceklei satura jautājumos Sigita Roķei tika dots divu mēnešu pārbaudes laiks, lai pierādītu sevi, un pēc tam padome lems par konkursa izsludināšanu uz divām vai trīs valdes locekļa vietām. Roķei arī tika uzdots iesniegt padomē Latvijas Radio funkciju auditu.

Šā gada maijā NEPLP nolēma ļaut Latvijas Radio valdes loceklei Sigitai Roķei turpināt darbu kā vienīgajai radio valdes loceklei.

Taču jau jūlijā, samilstot virknei nesaskaņu starp Latvijas Radio un NEPLP, Latvijas Radio kolektīvs izteica neuzticību padomes priekšsēdētājas vietniekam Ivaram Āboliņam, kas ir Latvijas Radio pārraugs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti