Darba vietās šogad bojā gājuši 11, bet smagi cietuši 75 cilvēki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Šogad darba vietā bojā gājuši 11 cilvēki un 793 cilvēki guvuši traumas, no tām 75 bijušas smagas.

Darba vietās šogad bojā gājuši 11, bet smagi cietuši 75 cilvēki
00:00 / 01:30
Lejuplādēt
Jūnija sākumā Siguldā, tirdzniecības centrā "Šokolāde", darba laikā miris kāds lielveikala "Rimi" darbinieks. "Rimi Latvija" personāla vadītāja Gundega Kirilka stāstīja: "Darbinieks saļima bez acīmredzama iemesla, un tad nekavējoties tika izsaukta neatliekamā medicīniskā palīdzība, bet nu diemžēl… Šobrīd notiek izmeklēšana par šo lietu un mēs sadarbojamies ar visām valsts iestādēm, un mēs neko vairāk nevaram sniegt.

 

Kirilka norādīja, ka šāds gadījums, kad darbinieks mirst darba vietā, ir pirmo reizi. Kopumā Latvijā šogad fiksēti 11 nāves gadījumi darba vietās, stāstīja Valsts darba inspekcijas (VDI) pārstāve Megija Ekerte.

"Visbiežāk darbinieki nelaimes gadījumos cieš, krītot no augstuma vai pakrītot, piemēram, aizķeroties aiz kāda priekšmeta vai ziemā uz ledus.

Tāpat darbinieki traumas gūst no krītošiem priekšmetiem. Nelaimes gadījumos darbā visbiežāk tiek traumētas rokas, kājas vai galva," norādīja Ekerte.

Jau minētais "Rimi" ir viens no lielākajiem darba devējiem Latvijā. Kirilka skaidroja, ka nelaimes gadījumi darba vietā šajā uzņēmumā notiekot reti un tie parasti saistīti ar sagriešanos.  Pēc negadījuma izmeklēšanas iesaistītais darbinieks tiek atkārtoti instruēts par darba drošību. Uzņēmumā notiek apmācības, lai izvairītos no nelaimēm.

"Katram darbiniekam ir apmācības, un reizi gadā šīs darba aizsardzības apmācības katram darbiniekam ir jāiziet atkārtoti. Protams, katram jaunam darbiniekam papildus vēl ir plānveida aktivitātes, kur mēs par kādām konkrētām lietām stāstam darbiniekiem un veicinām darbinieku informētību," sacīja Kirilka.

"Latvijas dzelzceļā" aizvadītajā gadā septiņi darbinieki darba laikā guvuši traumas. Galvenokārt darbiniekiem kaut kas uzkritis virsū. Uzņēmumā darbiniekiem notiek darba drošības instruktāžas, stāstīja "Latvijas dzelzceļa" pārstāve Ella Pētermane

"Mums ir izstrādāta darba aizsardzības politika, kas nosaka gan esošo, gan jauno darbinieku apmācīšanu, instruēšanu, kā arī apgādāšanu ar speciālajiem aizsardzības līdzekļiem. Tāpat regulāri notiek pārbaudes, lai pārliecinātos, kā darbinieki ikdienā ievēro darba drošības noteikumus," teica Pētermane.

Arī "Latvijas pastā" neatminas, ka darbinieks, pildot darba pienākumus, būtu gājis bojā.

Šajā uzņēmumā visvairāk cieš tieši pastnieki. Visbiežāk viņus sakož suņi. Pērn bijuši 19 šādi gadījumi un šā gada pirmajos piecos mēnešos – seši.

Traumas gūstot arī biroja darbinieki un uzņēmuma autovadītāji.

Pasta darbinieki tiek instruēti par drošību un saņem darba aizsardzības līdzekļus, stāstīja "Latvijas pasta" pārstāve Gundega Vārpa.

"Veselības aizsardzībai uzņēmums darbiniekiem nodrošina veselības apdrošināšanu Savukārt visi darbinieki, kas strādā amatos, kas pakļauti augstākam nelaimes gadījumu iestāšanās riskam, tiek apdrošināti arī pret nelaimes gadījumiem. Tāpat pastnieki tiek nodrošināti arī ar individuālajiem aizsardzības līdzekļiem, gan apaviem, gan atstarotājiem," teica Vārpa.

VDI aicina ziņot par darba aizsardzības prasību pārkāpumiem darba vietās, lai mazinātu darbinieku traumu gūšanas risku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti