Sadaļas Sadaļas

Rīta Panorāma

Francijas eksprezidentu Sarkozī notiesā par korupciju

Rīta Panorāma

Vai nākotnē dzīve iespējama vien ar vakcīnu pasēm?

Darba tiesības pandēmijas laikā. Bērnu kopšanas atvaļinājums un dīkstāve

Darba tiesības pandēmijas laikā. Bērnu kopšanas atvaļinājums un dīkstāve

Var izveidoties situācija, ka darbiniekam pandēmijas laikā jāatgriežas darbā pēc bērnu kopšanas atvaļinājuma. Ko darīt, ja, beidzoties šim atvaļinājumam, izrādās, ka uzņēmums atrodas dīkstāvē?

Ja Covid-19 pandēmijas laikā darbinieks atgriežas no bērna kopšanas atvaļinājuma, bet uzņēmums šajā brīdī atrodas dīkstāvē, tad valsts ir padomājusi par palīdzību arī šādiem cilvēkiem.

“Darbinieks atgriežas darbā, un darba devējam ir jānodrošina darba līgumā nolīgtais darba laiks un veicamais darbs. Ja darba devējs to objektīvu iemeslu dēļ nevar nodrošināt, tad ir vērtējums jautājums, vai nav iestājusies dīkstāve,” skaidroja Valsts darba inspekcijas Klientu atbalsta nodaļas vadītāja Dace Stivriņa.

Dīkstāves pabalstam darbinieku piesaka darba devējs.

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu nomaksas veicināšanas pārvaldes direktore Santa Garanča skaidroja, ka šādā gadījumā darba devējs sniedz iesniegumu. “Mēs, izskatot iesniegumu, redzam, kādā periodā cilvēkam nav bijuši ienākumi, mēs redzam kodus, ar kuriem darba devējs ir paziņojis, ka darbinieks kaut kad ir aizgājis bērnu kopšanas atvaļinājumā un šobrīd ir atgriezies. Pieprasām informāciju Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai par pabalsta apmēru un tad rēķinām. Pašam cilvēkam nekas papildus nav jādara. Šo pabalstu rēķina no vecāku pabalsta 70% apmērā, bet ne vairāk kā 1000 eiro. Minimālā summa, ko darbinieks saņem, ir 500 eiro,” stāstīja Garanča.

Ja darba devējs apgrozījuma krituma dēļ var nodrošināt tikai daļu no līgumā paredzētās darba slodzes un algas, tad cilvēku, kas atgriezies no bērnu kopšanas atvaļinājuma, var pieteikt citai atbalsta formai, proti, algu subsīdijām.

“Ja uzņēmums ir nevis dīkstāvē, bet jau likvidēts, tad var pagarināt vecāku pabalstu, bet tas ir Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai jādara,” norādīja Santa Garanča.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt