Dienas ziņas

Ar SUP dēļiem pa Aģes upi

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Talka Abgunstes muižā

Darba svētkos atjauno Abgunstes muižu

1.maijs Abgunstes muižā aizvadīts talkojot, un talcinieki uzsāka klēts atjaunošanu, kur plānots izveidot izstāžu zāli. Divos gados, kopš Abgunstes muiža nonākusi sabiedriskās organizācijas rokās, talcinieki šeit ierodas bieži.

“Pirmais etaps, pirmais solis ir izvākt to kultūrslāni, kas tur ir bijis pēc kūtiņas, pēc skolas un vēlāk šīs ēkas iedzīvotājiem, lai tālāk jau var iet profesionāļi un darīt savu darbiņu,” stāsta Abgunstes muižas saimniece Asnāte Avotniece.

19.gadsimta 30. gados būvētā ēka sākotnēji esot bijusi iecerēta kā dzīvojamā māja, tomēr izbūvēta kā saimniecības ēka. Vēlāk, kad muižā izmitināti iedzīvotāji, klēts sadalīta kūtiņām. Tagad to iecerēts pārvērst par biedrības “Radošuma meka” izstāžu zāli. “Mums plāns ir saglabāt šo unikālo ēku, nebūvējot divus stāvus. Bet, kad tu ieej, tev ir 10 metrus augsta kore, lai būtu telpa pasākumiem un izstādēm,” norāda Avotniece.

Vieglākais uzdevums - veca siena izvākšana no viena klēts gala uzticēts bērniem un jauniešiem. Iztēloties šeit izstāžu zāli gan esot visai grūti, tomēr ideja Darba svētkos pielikt roku vēsturiskā mantojuma saglabāšanā sabraukušajiem ir pa prātam. “Visiem brīvs. Kāpēc nē? Citādāk tāpat visu dienu neko nedara, un tad jau laikam tie nav nekādi Darba svētki,” saka talciniece Anete no Saldus.

Gandrīz divos gados, kopš Abgunstes muiža nonākusi biedrības rokās, talcinieki šeit ierodas bieži. Sākotnēji gan daudzi neticējuši, ka gadiem nolaistais īpašums varētu  iegūt otro dzīvi. Tomēr, redzot saimnieku neatlaidību un cilvēku atsaucību, domas mainījušās. “Es jau esmu te tik bieži, ka es redzu, kā te mainās, un tas izbrīns vairs nav tik liels. Es vienkārši ļoti priecājos, ka šī vieta ir atdzimusi, ka ir tik fantastiska ģimene, kas tam ķērusies klāt. Pirmajā brīdī gan es domāju – trakie! Bet uz trakajiem turas pasaule,” pauž talciniece no Ozolniekiem Ina Jurģe.

Pašreiz muižā vienlaicīgi tiek īstenoti 15 Eiropas fondu atbalstīti projekti. Saimnieki cer, ka  kompleksu pilnībā atjaunot izdosies līdz 2020. gadam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti