Aizliegtais paņēmiens

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Tokija» 4. daļa

Aizliegtais paņēmiens

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Elektroauto»

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Tokija» 5. daļa

Darba inspekcija sola laboties un uzklausīt darbinieku sūdzības

Lai darbinieki ziņotu par aplokšņu algām un citiem darbadevēju pārkāpumiem, viņiem jāatrod dzirdīgas ausis valsts iestādēs, bet LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” operācijā "Tokija" atklāja, ka darba inspekcija pret sūdzībām bija diezgan vienaldzīga. Tagad inspekcijas vadība sola labot situāciju, ziņo "Aizliegtais paņēmiens".

Valsts darba inspekcijas darbiniece nebija īsti atsaucīga, kad “Tokyo City” trauku mazgātāja – “Aizliegtā paņēmiena” žurnāliste - stāstīja par virsstundām, nakts stundām, kuras darba devējs neuzskaita, un to, ka uzņēmumā ir divi grafiki - viens oficiālais un otrs reālais.

Nekādu palīdzību inspekcijas darbiniece nesolīja un arī skaidri nevarēja pateikt, ko darīt, vien sakot, ka vajagot savākt kaut kādus pierādījumus.

Jau pēc raidījuma Valsts darba inspekcijas vadība atzina, ka šis gluži nebija pareizais konsultācijas piegājiens, un turpmāk solīja to mainīt.

Iespējams, tās varētu būt sava veida vadlīnijas, kā runāt ar cilvēkiem, kuri atnāk stāstīt par likuma pārkāpumiem, lai šie cilvēki nepaliktu ar sajūtu, ka nevienam viņa problēmas neinteresē.

Darba inspekcija arī sola, ka turpmāk ziņas, piemēram, par aplokšņu algām, tā pati varētu nodot Valsts ieņēmumu dienestam, nevis sūtīt cilvēkus uz citu iestādi.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti