Darba inspekcija sākusi tematiskās pārbaudes uzņēmumos par ķīmisko vielu un maisījumu lietošanu

Valsts darba inspekcija šonedēļ uzsākusi tematiskās pārbaudes par ķīmisko vielu un maisījumu lietošanu darba vietās, kuru laikā tiks apmeklēti apmēram 150 uzņēmumi visos Latvijas reģionos.

Saskaņā ar Eiropas uzņēmumu aptaujas datiem – Latvijā aptuveni 40% uzņēmumu ikdienā izmanto dažādas bīstamas ķīmiskas vielas, kas nevērīgas rīcības rezultātā var apdraudēt gan darbinieku drošību, gan veselību.

Sandra Zariņa par sāktajām pārbaudēmBaiba Kušķe

Par uzsākto tematisko pārbaužu nepieciešamību un norisi Valsts darba inspekcijas pārstāve Sandra Zariņa stāsta: “Darba vietās arvien vairāk tiek izmantotas šīs ķīmiskās vielas, un, analizējot nelaimes gadījumu cēloņus, mēs redzējām, ka nodarbinātie bieži neapzinās riskus, kas pastāv, strādājot ar ķīmiskajām vielām un maisījumiem, un pat nezina, ar ko viņi strādā, cik šī viela ir bīstama. Kā arī aktualitāte šobrīd, protams, ir kancerogēnās vielas, kas var izraisīt ļaundabīgos audzējus.

Tātad mēs veiksim pārbaudes visu oktobra mēnesi un skatīsimies, vai nodarbinātie darba vietās ir apmācīti, zina, tieši ar kādām ķīmiskām vielām un maisījumiem viņi strādā, vai viņi lieto atbilstošus aizsardzības līdzekļus, vai ir apmācīti, cik viela ir bīstama, kā ar to strādāt, kā rīkoties ārkārtas situācijās, vai nodarbinātie ir nosūtīti uz obligātajām veselības pārbaudēm.

Tāpat mēs šajās pārbaudēs aicināsim darba devējus pieteikties Eiropas Sociālā fonda projektā, kur tieši šiem uzņēmumiem, kas darbojas bīstamajās nozarēs, ir iespēja saņemt bezmaksas pakalpojumu – risku vērtējumu uzņēmumos un mērījumus darba vidē.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt