4. studija

Gar Ķengaraga avotu jau aptuveni mēnesi, smirdēdama, tek kanalizācija...

4. studija

4. studija

Vai darba devējs, aizbildinoties ar Covid-19, drīkst sūtīt piespiedu dīkstāvē?

Darba inspekcija pārbauda nepamatotu darbinieces sūtīšanu pašizolācijā Talsos

Darbadevējam nav pamata likt darbiniekam atrasties pašizolācijā un nestrādāt, ja darbiniekam nav pienākuma būt pašizolācijā saskaņā ar valstī noteikto kārtību, un arī, ja darbinieka mājsaimniecībā ir kontaktpersona, tas nav pamats liegt viņam strādāt, skaidroja Valsts darba inspekcija. Kādai Talsu kafejnīcas darbiniecei gan likts palikt mājās, un pašlaik inspekcija sāka pārbaudi par to un citiem pārkāpumiem, vēstīja LTV raidījums “4.studija”.

Kādas Talsu kafejnīcas darbiniece Ilva Lukševica raidījumam stāstīja, ka viņas dēla drauga mammai konstatēts Covid-19, un dēlam pēc komunikācijas ar draugu 10 dienas nācies pavadīt pašizolācijā mājās, kā arī veikt Covid-19 testu, kas bijis negatīvs.

Taču darbadevējs, uzzinot par šādu situāciju, lika arī Ilvai 10 dienas sēdēt mājās.

“Viņš pateica – noteikumus teikšu es un darīsi tā, kā es teikšu. Man bija 10 dienas jāsēž mājās, pēc 10 dienām man bija jānodod analīzes, protams, tās bija negatīvas,” stāstīja Ilva.

Taču pēc atgriešanās darba priekšnieks paziņoja, ka viņam ir maz ienākumu un viņai vairs darba nebūs, bet mēnesi viņa vēl varot nostrādāt bez darba līguma.  

Atstājot darbu, Ilva nesaņēma arī samaksu par tām 10 dienām, kuras pavadīja mājās, lai gan tas pēc likuma nebija jādara.   

Uzņēmējs, SIA “R & R” valdes loceklis Guntis Jansons raidījumam skaidroja, ka Ilvai bija piedāvāts vienu mēnesi nostrādāt, par kuru samaksātu. “Vai arī otrs variants – viņa iet prom, un es samaksāju, kā likumdošanā paredzēts, vienu mēnesi uz priekšu. Tas ir vakardien izdarīts, ir samaksāts. Ir samaksāts par nostrādātām stundām par oktobri, mēnesis – kompensācija, tas ir, un atvaļinājuma neizmantotās dienas,”  stāstīja Jansons.

Bet Darba inspekcijā gan uzsver, ka atlaišanas kārtībā Darba likumā nekas nav mainījies – ne ārkārtas situācijas laikā, ne arī pašreiz. Līdz ar to šeit ir svarīgi saprast, pēc kāda darba tiesisko attiecību pārtraukšanas pamatojuma tad tika uzteiktas un pārtrauktas darba tiesiskās attiecības.

Valsts darba inspekcijas Konsultatīvā centra vadītāja Dace Stivriņa raidījumam skaidroja, ka inspekcijas ieskatā nebija pamata likt darbiniecei 10 dienas pavadīt mājās.

Valsts darba inspekcijas pārbaude uzņēmumā sākās drīz pēc raidījuma intereses par notikušo.

Pārbaudes laikā tiks izvērtēti visi iespējamie uzņēmuma vadītāja pārkāpumi – gan atlaišanas pamatojuma likumība, gan tas, kāpēc viņš darbinieci, kura nav klasificējama kā Covid-19 kontaktpersona, aizsūtīja piespiedu dīkstāvē uz 10 dienām, neizmaksājot par šo laika periodu atalgojumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt