Panorāma

Atliek lēmumus par izglītības reformām

Panorāma

«Sniegbaltīte un septiņi rūķīši» Liepājas teātrī

VDI atklāj darba drošības pārkāpumus

Darba inspekcija atklāj būtiskus pārkāpumus ar traģisko avāriju Smiltenē saistītajā uzņēmumā

Smiltenes uzņēmums, kura darbinieks izraisīja traģisko autoavāriju Rankas pagastā, būtiski pārkāpis darba aizsardzības prasības. Valsts darba inspekcija (VDI) noteikusi firmai “ADZT” 1650 eiro lielu naudas sodu.

VDI inspektori secināja, ka firmā nebija izveidota un nedarbojās darba aizsardzības sistēma. Ar smagās automašīnas šoferi nebija noslēgts darba līgums. Turklāt SIA “ADZT” nebija reģistrējusi autovadītāju Valsts ieņēmumu dienestā (VID), pirms viņš  bija sācis strādāt. Atklājies, ka firma iesniegusi VID ziņas elektroniski aptuveni pusstundu pēc negadījuma.

"Ja uzņēmums tik rupji pārkāpis daudzas lietas mūsu jomā, tas faktiski liecina, ka  uzņēmumā ir būtiskas problēmas ar likuma normu ievērošanu vispār. Tas vēlreiz apstiprina mūsu pieredzi un praksi, ka uzņēmums, kuram ir problēmas un pārkāpumi vienā jomā, viņam mēdz būt pārkāpumi arī citās jomās.. gan darba aizsardzībā, gan darba tiesībās," teica VDI direktors Renārs Lūsis.

Jau ziņots, ka augusta beigās notikušajā ceļu satiksmes negadījumā uz Gulbenes-Smiltenes šosejas divu automašīnu sadursmē gāja bojā trīs cilvēki. Sadursmi izraisījis kāds 1967.gadā dzimis kravas automašīnas vadītājs, kurš, izbraucot no mazāk svarīga ceļa, nepalaida pa galveno ceļu braucošo automašīnu.

Satiksmes negadījumā cieta vieglā auto vadītāja un mašīnā esošs bērns, pārējie pasažieri – 1938.gadā dzimusi sieviete un 2004. un 2008.gadā dzimuši bērni – notikuma vietā mira.   

Kā atklājās, kravas mašīnu saimnieks bija noņēmis no uzskaites, savukārt šoferim bija aizliegts piedalīties satiksmē vēl divus gadus.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti