Panorāma

ZZS un «Jaunā vienotība» iesniedz deputātu kandidātu sarakstus

Panorāma

PVD: produktus Centrāltirgū mēdz uzglabāt neatbilstoši

Mediķu algas nākamgad sola plāno palielināt par 20%

Darba grupa vienojas mediķu algu kāpināt par 20%

Turpmākos trīs gadus mediķu atalgojums tiks paaugstināts par 20% gadā. Tādu vienošanos panākušas Veselības ministrija un mediķu arodbiedrība.

2.augustā notika noslēdzošā darba grupas sēde, kas apstiprināja gala ziņojumu un priekšlikumus valdībai. Gaidāms, ka valdībā šo jautājumu skatīs septembrī.

Veselības ministrijā informēja, ka saskaņā ar darba grupas izstrādāto plānu ambulatorajā sektorā nodarbinātajiem darba samaksa mēnesī pieaugtu vidēji:

  • līdz 1350 eiro ārstiem un funkcionālajiem speciālistiem,
  • līdz 810 eiro ārstniecības un pacientu aprūpes personām un funkcionālo speciālistu asistentiem,
  • līdz 540 eiro ārstniecības un pacientu aprūpes atbalsta personām.

Savukārt stacionārajā sektorā:

  • līdz 1856 eiro ārstiem un funkcionālajiem speciālistiem,
  • līdz 1114 eiro ārstniecības un pacientu aprūpes personām un funkcionālo speciālistu asistentiem,
  • 742 eiro ārstniecības un pacientu aprūpes atbalsta personām.

Ministrijā gan norāda, ka ārstniecības personu darba samaksa var atšķirties, ņemot vērā veiktā darba apjomu, darba stāžu, darba specifiku, nakts darbu, kā arī ārstniecības iestādē noteikto papildu piemaksu veidus.

Nākamajā gadā plāna realizācija prasītu papildu 70,7 miljonus eiro, lai nodrošinātu veselības aprūpes pakalpojumu tarifu palielinājumu, iestrādājot tajā darba samaksas pieaugumu ārstniecības iestādēs strādājošiem.

Papildus nepieciešami vēl 19 miljoni eiro, lai slimnīcas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests varētu nodrošināt darba nepārtrauktību pēc “pagarinātā normālā darba laika" atcelšanas. Veselības ministrija nepieciešamo papildu finansējumu iekļaus prioritāro pasākumu sarakstā, izstrādājot 2019.gada valsts budžetu.

Finansējuma rašana šim mērķim ir viens no svarīgākajiem uzdevumiem, saka veselības ministre Anda Čakša (Zaļo un Zemnieku savienība): “Ja skatāmies uz atalgojuma pieaugumu, kas bija šajā gadā, tas bija, balstoties uz reformu, kad 1% no sociālajām iemaksām tika novirzīts veselības aprūpes sistēmai un 85 miljoni līdz ar to tika novirzīti mediķu atalgojumiem.

Līdzīgi šis 1% paliek arī nākamajā gadā, cerot uz sociālo iemaksu pieaugumu tādā ziņā, ka vairāk cilvēki sākuši maksāt sociālās iemaksas.

Un jāmeklē citi risinājumu, kas šobrīd ir viens no valdības prioritārajiem uzdevumiem.”

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes arodbiedrības priekšsēdētājs Valdis Keris
00:00 / 01:01
Lejuplādēt

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes arodbiedrības priekšsēdētājs Valdis Keris ar panākto ir apmierināts un cer, ka arī Ministru kabinetā vienošanās gūs atbalstu. “Tas ir labi, jo tādā veidā valdība beidzot varēs izpildīt tos solījumus, kas ārstiem, māsām un citiem nozares darbiniekiem tika doti 2006.gadā. Tā ka šodien mums ir svētki,” sacīja Keris.

Viņš gan atzina, ka aizvien paliek bažas par to, vai darba grupas ziņojumu atbalstīs valdība: "Tad arī redzēsim, vai svētki turpināsies vai - gluži otrādi - mums būs iemesls atkal būt sarūgtinātiem un nesaprastiem."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt