Darba devēji atkal visaugstāk novērtē RTU, taču labākā studiju programma – LU datorzinātnes

Darba devēji šogad jau sesto gadu pēc kārtas no Latvijas augstskolām visaugstāk ir novērtējusi Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), tomēr vislabākā studiju programma ir Latvijas Universitātē (LU), proti, datorzinātnes, noskaidrots ikgadējā darba devēju aptaujā.

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) norāda, ka otrā ieteiktākā darba devēju augstskola ir LU, kam seko Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU), Biznesa augstskola „Turība” (BAT) un Banku augstskola (BA).

Savukārt studiju programmu vidū visnovērtētākā ir LU datorzinātņu programma. Tāpat pirmajā desmitniekā ir RTU datorzinātņu un būvniecības studiju programma, trīs LU apgūstamās studiju programmas – komunikācijas, tiesību un vadības zinātņu programmas, – kā arī viena BAT studiju programma – tūrisma un viesmīlības vadība. Desmitniekā ierindojas arī divas BA studiju programmas - uzņēmējdarbības vadība un finanses, kā arī Rīgas Ekonomikas augstskolas bakalaura programma ekonomikā un uzņēmējdarbības vadībā.

Dokumenti

prakse_top_infografikapdf.pdf

Lejuplādēt

318.46 KB

Konfederācijas ģenerāldirektore Līga Menģelsone atzīst, ka ar šo topu vēlas palīdzēt jauniešiem saprast sev atbilstošākos studiju virzienus.

„Šis tops tiešām ir ļoti subjektīvs un tā metodika viņam droši vieni nav tā akadēmiski pareiza, bet pieņemiet to par labu esam, jo to tiešām ir darba devēji pateikuši, ka no šīm augstskolām, no šīm programmām, mēs jauniešus noteikti ņemsim,” saka Meņģelsone.

„Mēs no Latvijas Darba devēju konfederācijas uzskatām, ka tikai un vienīgi darba devēju un augstskolu sadarbība parāda reālo situāciju darba tirgū, reālo pieprasījumu. Ir ļoti veiksmīgi mums iesācies profesionālās izglītības darba vidē balstīto mācību process, tāpēc, jo vairāk mēs skatīsimies arī augstskolu virzienā, šādā veidā, droši vien arī tad darba devēji varēs ieteikt labākos tehnikumus un labākās proftehniskās skolas un tālāk viņi varēs sadarboties ar koledžām un augstskolām,” pauž Meņģelsone.

Darba devēji kā pieprasītas nosaukuši profesijas, kas ir saistītas ar loģistiku, medicīnu, metālapstrādi, elektroniku un pārtikas ražošanu. Vispieprasītākie aizvien ir programmētāji. Pieprasītas ir arī dažādas uzņēmējdarbību atbalstošas profesijas, piemēram, mārketings. Tiesa, kā norāda darba devēji, pieprasījums nereti nozīmē to, ka patlaban šajās nozarēs nav pietiekami labu speciālistu.

Vienlaikus darba devēji pozitīvi raksturojuši tehnikumus un koledžas. Arī TOP 20 novērtētāko augstskolu vai tehnikumu vidū ir minētas četras koledžas un viens tehnikums.

Darba devēju aptauja par novērtētākajām mācību iestādēm notiek jau sesto gadu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt