Labrīt

EK vēlas mazināt pārtikas un sadzīves preču kvalitātes atšķirības Eiropā

Labrīt

Ungārijai, Čehijai un Polijai dots mēnesis, lai sāktu uzņemt patvēruma meklētājus

Darba devēji aktīvi iesaistās NVA projektā jauniešu bezdarbnieku nodarbināšanā

Darba devēji aktīvi iesaistās projektā jauniešu bezdarbnieku nodarbināšanā

Šogad vērojama liela darba devēju aktivitāte, sniedzot darbavietu jauniešiem bezdarbniekiem ar profesionālo vai augstāko izglītību, liecina Nodarbinātības valsts aģentūrā iesniegto pieteikumu skaits. Kopumā pieteikts vairāk nekā 800 darba vietu. Ar Eiropas Savienības atbalstu jau kopš 2014.gada aģentūra īsteno projektu „Jauniešu garantijas”, un šī projekta mērķis ir sniegt pirmo darba pieredzi tiem jauniešiem, kas ieguvuši izglītību vai profesionālo kvalifikāciju, bet uzsākt darba gaitas viņiem liedzis tieši pieredzes trūkums.

Lielāku interesi par projektu izrādot nevalstiskais sektors un mazie uzņēmēji, kam aģentūras sniegtais finansiālais atbalsts pusgada garumā ļoti noder. 

Darba devēji ieinteresēti jauniešu piesaistīšanā
00:00 / 02:05
Lejuplādēt

Šogad darba devēji izrādījuši īpašu aktivitāti, piesakoties Nodarbinātības valsts aģentūras projektam „Jauniešu garantijas” un sniedzot darbavietu tieši jauniešiem bezdarbniekiem. Grāmatvedības pakalpojumu birojs „EVIS LTD”, kas atrodas Rīgā un Rēzeknē, programmas ietvaros nodarbina vienu jaunieti – grāmatvedi – bez iepriekšējas pieredzes. Biroja pārstāvis Rēzeknē Eduards Purviņš stāsta, ka, uzņēmumam paplašinoties, sākotnēji meklējuši darbiniekus caur sludinājumiem, bet beigās izšķīrušies par labu šim projektam. Jau deviņus mēnešus uzņēmumā strādā jauns darbinieks, ar kuru darba attiecības turpināšot ilgtermiņā.

"Vienkārši dēļ šīs programmas mēs izvēlējāmies tieši šo jaunieti, kurai nebija ne darba pieredzes, nedz kādu praktisko iemaņu. Protams, ka mēs gribētu, lai šādu jauniešu, aktīvu, kuri iesaistās, kuri Nodarbinātības valsts aģentūras pasākumos piedalās, būtu vairāk, jo tad mums būtu lielāka izvēle," sacīja Purviņš.

33 miljonu vērto projektu ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu Latvija īsteno kopš 2014.gada un Nodarbinātības valsts aģentūras dati liecina, ka no visiem pieteikumiem, kas saņemti četru gadu laikā, gandrīz trešdaļa iesniegta šī gada pirmajos sešos mēnešos.

Nodarbinātības valsts aģentūras attiecīgā projekta vecākā eksperte Ieva Ģērmane pastāstīja, ka lielāku interesi izrāda mazie uzņēmēji. Nepilns 100 pieteikumu gada vidū esot daudz, tomēr lielāka interese esot nevalstiskajam sektoram, kurš šogad pieteicis vairāk nekā 600 darba vietu.

"Projekts ir populārāks kļuvis. Līdz ar to darba devējiem ir vairāk informācijas par aģentūru kopumā, par projektu un par aģentūras sniegto atbalstu, izveidojot darba vietas tieši šiem jauniešiem," paskaidroja Ģērmane. "Darba devējs  piesaka sev nepieciešamo amatu, kas viņam ir jāaizpilda. Ir gan zemākas, gan augstākas kvalifikācijas profesijas."

Noteikumi paredz, ka aģentūra pirmos sešus mēnešus piemaksā gan darba devējam par papildu apmācībām, gan darbiniekam sedz daļu atalgojuma. Programmas rezultāti rādot, ka lielākā daļa jauniešu darbu pēc tam arī turpinot.

Lai pieteiktos programmai, darbavietai jābūt izveidotai speciāli dalībai šajā pasākumā vai vakantai vismaz četrus mēnešus pirms pieteikšanās. Tas zināmā mērā procedūru apgrūtina, tomēr ieguvumu mazajiem uzņēmējiem esot vairāk, jo šādās programmās parasti piedalās augsti motivēti jaunieši, saka Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes loceklis Andris Vanags.

Ir ļoti svarīgi atrast strādāt gribošu un zinātkāru jaunieti, pieņemt pēc tam darbā un redzēt, kā viņš visu veic praksē, paskaidroja Vanags. "Kāda viņam ir racionalitāte un inovācijas, ko viņš pēc tam uzņēmumam varētu dot konkurētspējas celšanā. Caur šo programmu arī meklēt sev speciālistus vai vienkārši darbiniekus, kuri tālāk izaugtu par speciālistiem," viņš teica.

Projektā „Jauniešu garantijas” šo gadu laikā piedalījušies gandrīz 5700 dalībnieku, un paredzēts, ka Eiropas Savienības finansētā atbalsta programma varētu noslēgties nākamgad jūnijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt