Dienas ziņas

Garas debates Saeimā par mācībām tikai latviešu valodā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dānijas ministrs: Esam par spēcīgu militāro klātbūtni

Dānijas ārlietu ministrs: Mēs esam par spēcīgu militāro klātbūtni Baltijā

"Putinam tiek sūtīta skaidra ziņa, ka valstis ir gatavas aizstāvēt katru alianses teritorijas centimetru." Tā ceturtdien vizītē Rīgā sacīja Dānijas ārlietu ministrs Jepe Kofods.

Ministrs ar delegāciju apmeklēja gan Latvijas Ārlietu ministriju, gan Ādažu militāro bāzi, kur patlaban NATO kaujas grupā uzturas 800 dāņu karavīru.

Kofods tikšanās laikā ar Latvijas ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču uzsvēra, ka Latvijai ir ne tikai imperiālistiski noskaņots kaimiņš, bet arī kaimiņvalsts [Baltkrievija], kas atbalsta Putina nepiedodamo izturēšanos pret Ukrainu. Kofods apliecināja, ka Dānijas nostāja par Latvijas aizsardzību vienmēr būs stingra.

"Dānija stingri atbalsta atturēšanas politiku un spēcīgu militāro klātbūtni NATO austrumu flangā, Latviju, protams, un pārējās Baltijas valstis ieskaitot.

Tāpēc mums šeit ir 800 karavīru. Un tas no Dānijas kā mazas valsts puses ir diezgan liels ieguldījums," atzina Kofods.

"Un vēl – ja palūkojamies uz to, ko Putins ir sacījis gadu gaitā, mēs nedrīkstam būt naivi. Mums ir jāņem nopietni viņa neoimperiālistiskā attieksme pret pasauli visos aspektos – gan pašiem darbojoties militāri, NATO, atbalstot Ukrainu un esot aktīviem citās jomās."

"Dānija atbalsta visspēcīgāko atbildi, kas potenciāli var sakaut šo Putina neoimperiālistisko domāšanu. Un mēs to darīsim visiem līdzekļiem."

Tikšanās laikā pārrunāts arī atbalsts Ukrainai, īpaši tuvojoties grūtajiem ziemas mēnešiem, kā Eiropai pašai noturēties enerģijas piegāžu draudu apstākļos un citi reģionā un pasaulē svarīgi jautājumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti