Dienas ziņas

Valsts policijai jaunas krāsas

Dienas ziņas

LMA studenti izpēta Āraišu arheoloģisko parku

Dānis regulāri ziedo Padures mazpulkam

Dāni tik ļoti ieinteresē Latvija, ka viņš sāk finansiāli atbalstīt mazpulcēnus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Dānijas iedzīvotāju Olavu Ernstenu tik ļoti ieinteresējusi Latvija, ka viņš iemācījies latviešu valodu un sācis finansiāli atbalstīt mazpulcēnus Kuldīgas novada Padurē.

"Latvija ir zeme, kurā dzīvo mana dvēsele," saka Ernstens.

Mazpulcēnu rīkotā tikšanās ir pirmā reize, kad viņi  klātienē tiekas ar savu atbalstītāju.  Padures muižas klēts ir viena no vietām, kur piestājuši visi tie, kas ieradušies uz 17. Padures mazpulka tikšanos "Atkal kopā visu daru es ar prieku".

"Pateicoties viņam, mums ir daudzas labas lietas notikušas. Ir bijis Ziemassvētku pasts un pārsteigumu kastes, dāvanas, ekskursijas, koncerti, lasīšanas veicināšanas pasākumi, jo, lai kā man negribētos teikt, visur ir vajadzīga nauda," stāsta Padures mazpulka vadītāja Vigra Leismane.

Sirmo kungu ieinteresējusi Latvija, īpaši Kurzeme. Viņš iesaistījies arī Dānijas latviešu biedrībā un 2013.gadā sācis mācīties latviešu valodu. Ernstens regulāri lasījis Viduskurzemes laikrakstu "Kurzemnieks" un tur uzzinājis par norisēm arī Padures pagastā. Tas viņu uzrunājis tik ļoti, ka viņš vēlējies mazpulcēnu darbošanos atbalstīt finansiāli. Viņš stāsta, ka esot Latvijā, viņam atkāpjas slimības un neesot jālieto zāles. 

"Mana dvēsele dzīvo šeit Latvijā, un 18.novembri es svinēšu ar Latvijas karogu rokā," saka Ernstens. Viņš smej, ka Dānijā vienīgais, ar kuru runāt latviski, ir viņa suns. Latviešu valodu viņš galvenokārt mācījies pašmācības ceļā ar vārdnīcu palīdzību, klausījis ieteikumam lasīt latviešu klasiķus Brigaderi, Plūdoni, Raini, Aspaziju un Skalbi. 

"Man ļoti patīk Skalbe. Viņš ir viens no rakstniekiem Latvijā, kas vislabāk ir zinājis latviešu tautas dvēseli," norāda Ernstens.

Savukārt mazpulcēni ilgi neesot ticējuši, ka kādam cilvēkam no Dānijas patīk viņu darbi un viņš ziedo naudu.

"Domāju, ka skolotāja samānījusies, bet tagad skolotāja pierādīja, ka viņš ir īsts," saka mazpulka dalībniece Olita Skrube. 

Padures mazpulkam ir senas tradīcijas, un tas ir viens no aktīvākajiem Latvijā. Piemēram, jau vairākus gadus vietējais uzņēmums ir uzticējis mazpulcēniem zemi, kuru pašiem apstrādāt. Šogad tajā aug vasaras kvieši, lai rudenī tos ar sirpjiem novāktu, sasietu kūlīšos un tradicionālajā pasākumā "Padures jautrā mašīntalka" kuļmašīnā tos nokultu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti