Daļu veloceliņiem paredzētās naudas Rīga plāno izmaksāt prēmijās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Otro un it kā pēdējo reizi šogad grozot Rīgas pilsētas budžetu, dome plāno papildināt to struktūrvienību skaitu, kas daļu ieņēmumu varēs tērēt piemaksās un prēmijās. Tādējādi pēc budžeta grozījumiem vasarā, kad pie teju 90 000 eiro prēmijām tika Attīstības departaments, tagad naudas balvas plāno arī aģentūra «Rīgas gaisma» un Satiksmes departaments. Daļa prēmijām novirzāmās naudas ietaupījusies uz veloceliņu uzturēšanas rēķina.

Pašlaik Rīgas domes budžeta 807 miljonu eiro izdevumos aptuveni viens miljons jau iezīmēts prēmijām, piemaksām un naudas balvām. Attīstības un Satiksmes departamenti, kā arī aģentūra «Rīgas gaisma» pagaidām ir trīs vienīgās iestādes, kas budžetā jau konkrētāk iezīmējušas tēriņus naudas balvām.

"Es nevaru izslēgt, ka pēdējos mēnešos vēl kādam radīsies naudas ietaupījums un viņš varēs atļauties, un šie darbinieki būs pelnījuši, ka šādu naudas balvu izmaksā. Mēs neesam šādu papielinājumu izdarījuši gada laikā tieši no pašvaldības dotācijām maksājamo algu fonda pusē. Nekāds palielinājums nav, tas ir tīri no ietaupījuma," stāsta Rīgas domes Finanšu departamenta direktore Ilga Tiknuse.

Tā 62 000 eiro Satiksmes departaments ietaupījis divās pozīcijās – pusi no administratīvajiem, bet otru daļu – no summas, kas sākotnēji bija paredzēta velotransporta attīstībai. Ar 62 000 eiro gan nepietiks visu darbinieku prēmēšanai. 

"Mēs esam ieekonomējuši finanšu līdzekļus uz vakancēm, kas nav aizpildītas. Arī novirzīta nauda no administratīvajiem izdevumiem un arī PVN nomaksas par pakalpojumiem. Tātad ir radusies ekonomija, kā rezultātā šī nauda tiek pārdalīta šai pozīcijai, kas ir naudas balvas, prēmijas. Šādas naudas balvas, prēmijas netiek izmaksātas visiem, bet tikai pēc novērtēšanas - darbinieki tiek strikti un skrupulozi vērtēti, kā ir paveikuši darbu, kā ir iekļāvušies termiņos," teica Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante.

Satiksmes departaments, kas prēmijām pārceļ naudu no veloinfrastruktūrai paredzētās, gan ir izņēmums. Naudas balvas līdzīgi kā citus gadus arī šoreiz varēšot izmaksāt tikai tās struktūras, kurās uz vakanču vai darbinieku slimošanas rēķina ietaupījies algu fonds, norādīja Rīgas maka turētāja Tiknuse.

Kā vēstīts, pagājušajā gadā prēmijām budžetā Rīga sākotnēji ieplānoja 160 000 eiro, bet līdz gada beigām tam iztērēja vairāk nekā divus miljonus.

Saskaņā ar jaunākajiem budžeta grozījumiem, ko pirms domes sēdes patlaban skata komitejās, Rīgas kopējie ieņēmumi šogad būs 755 miljoni eiro. Tas ir par 42 miljoniem eiro vairāk nekā pērn. Budžets arvien būs ar deficītu, jo izdevumi savukārt veidos vairāk nekā 807 miljonus eiro un būs par 64 miljoniem lielāki nekā pagājušajā gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti