Dalīti savāktiem bioloģiskiem atkritumiem nosaka zemāku apsaimniekošanas maksu

Turpmāk maksu par dalīti savākto bioloģisko atkritumu apsaimniekošanu pašvaldība noteiks 80% apmērā no maksas par nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanu un no regulatora noteiktā tarifa. To paredz 31. martā Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā.

Likuma grozījumi izdarīti, lai noteiktu, ka maksa par bioloģisko atkritumu dalīto savākšanu ir zemāka par nešķiroto atkritumu apsaimniekošanu, lai tādējādi veicinātu atkritumu radītāju aktīvu iesaisti bioloģisko atkritumu dalītā vākšanā un pārstrādē, teikts grozījumu anotācijā.

Līdz ar to 80% tiks rēķināti arī no pašvaldības noteiktās maksas par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, kurā tiek ietvertas visas izmaksas par nešķiroto un dalīti savākto atkritumu savākšanu, pārvadāšanu, pārkraušanu, šķirošanu un citām normatīvajos aktos noteiktajām darbībām, ko veic pirms atkritumu reģenerācijas un kas samazina apglabājamo atkritumu apjomu, par uzglabāšanu, un šo darbību veikšanai nepieciešamo infrastruktūras objektu izveidošanu un uzturēšanu.

Vienlaikus 80% rēķinās no Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas apstiprinātā tarifa par sadzīves atkritumu apglabāšanu atkritumu poligonos.

Līdz 2022. gada 30. decembrim pašvaldībām un to izvēlētajiem sadzīves atkritumu apsaimniekotājiem būs jāveic grozījumi līgumos par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu attiecībā uz nešķiroto sadzīves atkritumu un bioloģisko atkritumu maksas apmēru, noteikts likumprojektā.

Ar grozījumiem politiķi cer motivēt iedzīvotājus aktīvāk šķirot atkritumus, tostarp veicināt bioloģiski noārdāmo atkritumu šķirošanu, informēja Saeimas preses dienestā.

Likums stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt