Dalību RTU Talantu programmā uzsāks 35 jaunieši

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) uzsāktajā, Latvijā vēl nebijušajā projektā “Talantu programmā”, kuras mērķis ir inženierzinātņu studijām piesaistīt jaunos talantus no Latvijas reģionu skolām, atlasīti 35 jaunie talanti, Latvijas Radio pastāstīja RTU attīstības prorektors Artūrs Zeps.

Zeps stāstīja, ka atlasītie jaunieši ir gan RTU Inženierzinātņu vidusskolas absolventi, gan jaunieši no Latvijas skolām, kuras RTU atlasīja pēc sava īpaša reitinga, kas veidots, ņemot vērā, cik daudz skolēnu kārto fizikas un ķīmijas eksāmenus un kādi ir vidējie rezultāti. Šīm skolām RTU piedāvāja sūtīt talantīgus jauniešus dalībai jaunajā programmā.  

Katram programmas dalībniekam būs individuālais studiju plāns, ko izstrādās kopā ar programmas koordinatoru, un mērķis ir ne tikai zināšanas, bet arī palīdzēt jaunietim veidoties kā personībai, norādīja Zeps.

RTU piedāvās jauniešiem individuālu studiju plānu, jo viņiem ir daudz plašākas un specifiskākas zināšanas eksaktajos priekšmetos nekā daļai viņu vienaudžu. Papildus viņiem būs iespēja pilnveidot savu personību un prasmes lekcijās un semināros, kā arī strādāt ar individuāliem mentoriem. RTU atbalsta jaunos talantus, lai pēc studijām viņi varētu darboties vai nu zinātnē, vai arī kļūt par izciliem inženierzinātņu speciālistiem, inovatoriem, uzņēmumu vadītājiem, paziņojumā medijiem skaidroja RTU.   

“Mēs lepojamies, ka mūsu studentu rindas ir papildinājuši jauni talanti. Mums ir svarīgi Latvijā uzturēt jauniešu vēlmi studēt inženierzinātnes, tāpēc mēs īpaši atbalstām pašus talantīgākos, centīgākos un mērķtiecīgākos studentus, kuri turpinās pirms gandrīz 160 gadiem līdz ar RTU izveidošanu Latvijā iedibinātās inženierzinātņu tradīcijas,” paziņojumā medijiem pauda RTU rektors Leonīds Ribickis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti