Dienas ziņas

Andreja Upīša vārds novadā saglabāts

Dienas ziņas

Dienas ziņas

NĪN atlaides rīdziniekiem – tikai ar e-pastu

Daļai rīdzinieku īpašuma nodokļa atlaides saņemšanai jābūt e-pasta adresei

Turpmāk rīdziniekiem, kuri vēlēsies arī nākotnē saņemt nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atlaides, ir jābūt e-pasta adresei. To paredz Rīgas domes atbalstītie saistošo noteikumu grozījumi. Izņēmums būs pensionāri, maznodrošinātie un dažas citas NĪN maksātāju kategorijas. Noteikumu projektam iepriekš iebilda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), jo, pēc iestādes ekspertu domām, noteikumi rada birokrātiskus šķēršļus.

Pagājušā gada izskaņā Rīgas dome nolēma ieviest jaunus NĪN atvieglojumus un arī dažus jaunus nosacījumus to saņemšanai nākotnē. Lai turpinātu saņemt atlaides, rīdziniekiem – NĪN maksātājiem – ir jābūt vai nu oficiālai e-adresei vai e-pastam. Tādējādi Rīgas dome vēlas veicināt videi draudzīgāku saziņu ar iedzīvotājiem. Turklāt, domes ieskatā, lielākā daļa no esošajiem NĪN maksātajiem lieto elektroniskās saziņas kanālus.

"Vairāk tiek akcentēts tieši uz nodokļu maksātajiem, kuri ir jauni, tā varētu definēt, un kam saziņa elektroniska formā ir parasta ikdiena. Vienkārši mēs gribam arī šo visu attiecināt uz pašvaldību," skaidroja Rīgas domes Ieņēmumu pārvaldes priekšnieks Ilmārs Ziedonis.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) gan uzskata, ka šāds nosacījums pārkāpj Iesniegumu likumu, jo iedzīvotajiem ir tiesības valsts iestādēs vērsties arī rakstiski.

Ziedonis norādīja, ka iedzīvotājiem, ja viņi objektīvu iemeslu dēļ nav aktīvi e-vidē, tik un tā būs pieejamas atlaides. Par to viņiem laikus, līdz taksācijas gada 1. janvārim, būs iesniegumā jāpaziņo Ieņēmumu pārvaldei.

"Saskaņā ar saistošajiem noteikumiem atvieglojumu saņemšanai nav nozīmes tam, kādā formā  persona ir vērsusies iestādē, bet gan tam, ka iestādei ir iespējams atbildēt personai uz iesniegumu ar elektroniska saziņas kanāla starpniecību," piebilda Ziedonis.

Tas nozīmē, ka iedzīvotāji arī turpmāk varēs vērsties iestādē rakstiski. Taču VARAM joprojām nav skaidrs, kā Rīgas dome vērtēs šos objektīvos iemeslus. 

"Kā gan pārvalde var izvērtēt, kuram ir vai nav pietiekami līdzekļu, lai nopirktu datoru? Vai, teiksim, kāpēc personai būtu jānorāda, ka viņa var, piemēram, iet uz kādu publisku vietu, kur ir pieejami datori – interneta kafejnīcu vai kaut kas cits, kur šādus pakalpojumus var saņemt," sacīja VARAM valsts sekretāra vietniece reģionālās attīstības jautājumos Ilze Oša.

85 000 rīdzinieku ir tiesības saņemt NĪN atlaides. Pašvaldībai vienas vēstules nosūtīšana izmaksā vidēji 70 centus. Un vismaz reizi gadā pašvaldība katram nodokļa maksātajam nosūta vismaz vienu vēstuli. Tātad gadā pašvaldība šiem mērķiem tērē apmēram 60 000 eiro. Ziedonis apgalvoja, ka šo naudu varētu tērēt jēgpilnāk, piemēram, pabalstiem un darba algām.

Tikmēr VARAM saistošos noteikumus apturēt neplāno, taču uzskata, ka dome veido liekus birokrātiskus šķēršļus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt