Panorāma

Viesstrādniekiem būs jāveic divas Covid-19 analīzes

Panorāma

Panorāma

Daļai nepareizi angļu valodas eksāmena rezultāti latvija.lv

Daļai jauniešu nepareizi angļu valodas eksāmena rezultāti portālā «latvija.lv»

Daļai topošo studentu, šā gada vidusskolu absolventu, portālā "latvija.lv" kļūdaini atspoguļoti centralizētā eksāmena angļu valodā rezultāti. Tas liedzis absolventiem pieteikties studijām elektroniski. Sistēmas uzturētājs Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) norādīja, ka tagad problēma esot novērsta. Tomēr vismaz vienam absolventam iestāžu nesaprašanās dēļ nācies mērot ceļu no Ventspils uz Rīgu, lai iesniegtu uzņemšanai vajadzīgos dokumentus. 

Aleksis Rauhvargers tikko kā absolvējis Ventspils Valsts 1. ģimnāziju. Aleksis vēlējās elektroniski pieteikties studijām RTU. Taču viņam par pārsteigumu portālā "latvija.lv" kļūdaini uzrādīti angļu valodas eksāmena rezultāti, ko pašam absolventam izlabot nav ļauts. Kaut Aleksis jau samaksāja 35 eiro par dokumentu iesniegšanu, pēdējā solī sistēma uzrādīja paziņojumu, ka eksāmenu rezultātos ir nesakritības, taču ko darīt, pateikts nebija.

"Nav zināma, nekur nav atrodama informācija. Bija viens brīdinājums, ka, ja jums nesakrīt, tad jāiet kaut kur, precīzi nav pateikts. Protams, es zvanīju uz Valsts izglītības satura centru. [..] Viņi uzreiz teica, ka ir jābūt klātienē, jāparāda no jauna eksāmenu sertifikāts," pastāstīja topošais students.

Aleksis braucis aptuveni 200 kilometru no Ventspils, lai uzrādītu pareizos eksāmena rezultātus.

"Ja jūs taisāt sistēmu, tad pārliecināties, vai tā sistēma strādā, pirms liekat maksāt cilvēkiem tādu summu par jēlu kartupeli. [..] Neesmu tik ļoti sarūgtināts par to, ka ir kāda kļūda notikusi, bet vairāk, ka ir skolēni, kas joprojām nezina par šo problēmu," piebilda Aleksis.

Elektronisko pieteikšanās sistēmu uztur RTU, kas kļūdu pamanījusi pirmdien no rīta. Universitāte nebija ņēmusi vērā, ka Covid-19 dēļ angļu valodas eksāmens šogad bija īsāks, līdz ar to arī rezultātu dati no citiem gadiem atšķīrušies.

"Šogad svešvalodas eksāmenā bija citāds eksāmena saturs, respektīvi, piecu daļu vietā bija četras daļas. Līdz ar to vienā daļā šis vērtējums nav ticis ievadīts," norādīja Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks.

"To mēs konstatējām pirmajā dienā un uzreiz arī reaģējām. Bija arī pats administrators klāt uzņemšanas punktā. Viņš to redzēja, dzirdēja, uzreiz reaģēja. Viņi strādāja visu dienu, nakti, un centās to atrisināt, kas ir arī panākts. Tāpēc tādu gadījumu nav simtiem, nav arī tūkstošiem. Tie ir kaut kādi individuālie gadījumi, ar kuriem tiek arī strādāts uzreiz," atklāja RTU Uzņemšanas komisijas vadītāja Inese Bušovska. 

Uzņemšanas nodaļas vadītāja sacīja, ka Aleksis uz Rīgu atbraucis velti, jo kļūdas novēršanai būtu pieticis vien ar telefona zvanu universitātei. Kāpēc Valsts izglītības satura centrs ieteicis braukt uz Rīgu, iestādes vadītājam atbildes nebija.

"Cilvēks droši vien atbildējis, vēl nezinot konkrēto problēmu vai problēmas risinājumu. Protams, mums šobrīd ir apstiprinājums no RTU, ka viņi izlabos šo sistēmu un visu varēs nokārtot attālināti," sacīja Catlaks.

Pieteikties studijām elektroniski vienotajā sistēmā var līdz šīs nedēļas beigām.

KONTEKSTS:

Ārkārtējās situācijas laikā, kas bija izsludināta Covid-19 ierobežošanai un bija spēkā līdz 9. jūnijam, bija noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu. Arī mācības skolās notika attālināti. 12. klašu eksāmenu sesija notika no 2. jūnija līdz 7. jūlijam, bet 9. klašu eksāmeni tika atcelti. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt