Daļa studentu pārsteigti, septembrī nesaņemot solītās palielinātās stipendijas

Daļa studentu septembrī nav saņēmuši solītās palielinātās stipendijas. Augustā valdība lēma par stipendiju divkāršošanu, taču izglītības iestādes finansējumu saņēma novēloti. Daļa augstskolu tās izmaksāja vecajā apjomā. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) skaidro, ka finansējums aizkavējies tehnisku iemeslu dēļ.

Valdība augustā lēma par stipendiju palielināšanu šajā mācību gadā. Valdība solīja, ka tās būs divreiz lielākas – līdzšinējo 99 eiro un 60 centu vietā studentiem jāsaņem 200 eiro. Tomēr ne visi studenti palielinājumu ir saņēmuši.

Armands Briģis, kurš studē Rīgas Celtniecības koledžā, pauda izbrīnu par izmaksātās stipendijas apjomu.

“Augusta sākumā medijos jau izskanēja, ka stipendijas ir palielinātas divas reizes, un par to jau bija liels prieks studentu starpā. Un, dodoties uz studiju daļu parakstīt papīrus par jauno summu, tur jau bija jānorāda tā dubultā summa.

Bet septembra beigās ienāca ziņa, ka budžets skolai nav pārskaitīts un viņi atgriežas pie iepriekšējās summas,” sacīja Armands.

Daļa studentu pārsteigti, septembrī nesaņemot solītās palielinātās stipendijasPaula Dēvica

Rīgas Celtniecības koledžas studiju daļa solīja noskaidrot, kur nauda palikusi. Taču jau mēnesi nekādu ziņu nav, stāstīja Armands. Noskaidrots, ka Celtniecības koledžā jau 9. septembrī saņemts Izglītības un zinātnes ministrijas e-pasts ar konkrēto summu, kādu izglītības iestādei piešķirs. Ar šo summu pietiktu ne tikai stipendiju palielināšanai, bet tās varētu izmaksāt vēl septiņiem studentiem. Tomēr 25. septembrī, kad nauda studentiem jāizmaksā, finansējums izglītības iestādei vēl nebija pārskaitīts, stāstīja studiju daļas vadītāja Gunta Rudzīte.

Rudzīte piebilda, ka šis finansējums kavējas. Stipendiju komisija lēma izmaksāt stipendijas pēc esošā finansējuma. Gunta Rudzīte bilda: “Tas ir ļoti slikti, jo mēs studentiem solījām, viņi arī to visu zināja, un šobrīd viņi tiešām ir neapmierināti.”

Šobrīd finansējums ir piešķirts koledžai, bet ir jāsakārto vairāki dokumenti, lai koledža varētu stipendijas izmaksāt. Grāmatvedība solīja, ka šonedēļ tas notiks un oktobra stipendijas varēsim izmaksāt tā kā pieklājas, sacīja Rudzīte.

Studiju daļā cer, ka oktobrī varēs veikt pārrēķinu un izmaksāt studentiem nesaņemto stipendijas starpību. Izglītības un zinātnes ministrijā skaidro, ka finansējums izglītības iestādēm esot izmaksāts no 29. septembra līdz 5. oktobrim.

Savukārt Veselības ministrija un Kultūras ministrija skolām, kas atrodas to pakļautībā, vēl nav izmaksājusi šo naudu. Tas esot tāpēc, ka ministrijas pašas šos līdzekļus nebija saņēmušas laikus, skaidro Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve Diāna Laipniece.

Bija nepieciešami valdības lēmuma grozījumi budžeta likumā un citi tehniski akti, lai IZM saņemtu finansējumu, kuru vēlāk pārskaitīt studentiem. Jautājumu bija diezgan daudz, neskatoties uz to, ka ziņa par papildus finansējumu stipendijām jau izskanēja augustā. IZM komunicēja ar visām augstskolām, ka tām ir jāgatavo nolikuma grozījumi.

Laipniece minēja, ka augstskolas kavējas ar nolikuma grozījumiem un nepietiekami informē savus studējošos.

Daļa augstāko izglītības iestāžu, zinot, ka politiskā līmenī lēmums par stipendiju palielināšanu ir pieņemts, jau septembrī izmaksāja tās jaunajā apjomā, sedzot no sava budžeta. Bet daļa izmaksāja tās vecajā apjomā. Šīs iestādes varēs veikt pārrēķinu un segt starpību.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti

  Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

  Pieņemt un turpināt