Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Ati Jansonu

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Telefonintervija ar pārtikas un veterinārā dienesta vadītāju Māri Balodi

Daļa saimniecību grasās ignorēt piesardzības pasākumus pret putnu gripu

Daļa Latvijas saimniecību grasās ignorēt piesardzības jeb prevencijas pasākumus pret putnu gripu, intervijā LTV raidījumam „Rīta Panorāma” ceturtdien, 9.martā, atzina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) vadītājs Māris Balodis.

Viņš paskaidroja, ka ir cilvēki, kam dienesta ieteikumi, kā pasargāt lidoņus no nāvējošās slimības, ir vienaldzīgi. Šīs saimniecības vai mājsaimniecības raksta dusmīgas vēstules PVD, kur pauž, ka neturēs dzīvniekus slēgtās novietnēs, nereģistrēs tos un, ja vajag, tad apēdīs. Turklāt PVD viņiem neko nevarēs izdarīt.

Balodis „Rīta Panorāmai” neslēpa savu neizpratni par šādu attieksmi, jo visi piesardzības pasākumi ir nepieciešami pašiem putnkopjiem.

Komentēdams ziņas, ka kādā milzu fermā Piemaskavā slimības dēļ būs jāizkauj vairāki simti tūkstoši putnu, Balodis pauda, ka šis gadījums tiešā veidā neapdraud Latviju. Tomēr tas apliecina slimības mērogu.

Viņš bilda, ka galvenais drauds Latvijā mītošajiem dzīvniekiem ir gājputni, kuri ieradīsies pavisam drīz.

Putnu audzētājiem īpaši biodrošības noteikumi ir jāievēro, sākot ar 1.martu. Viens no nosacījumiem ir liegums turēt vistas laukā, ārpus telpām.

Ziņots, ka nesen putnu gripa konstatēta sešiem gulbjiem Lietuvas pilsētā Kauņā. Latvijas Pārtikas un veterinārajā dienesta lēš, ka arī Latvijā jau varētu būt kāds savvaļas putns ar šo bīstamo vīrusu, taču tas varētu būt vēl nepamanīts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti