Dienas ziņas

Pļaviņu HES sāks pazemināt ūdens līmeni

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Satraukums par eID kartes obligātu ieviešanu

Daļā sabiedrības satraukums par eID kartes obligātu ieviešanu

Tuvojoties eID karšu obligātās ieviešanas termiņam – 1.maijam, tie iedzīvotāji, kuriem sabiedriskajā transportā pienākas biļešu maksas atvieglojumi, ceļ trauksmi. Ar bažām jaunās prasības ieviešanas laiku gaida daudzbērnu ģimenes un arī redzes invalīdi.

No šī gada 1. maija eID karte būs obligāts personu apliecinošs dokuments visiem 15 gadu vecumu sasniegušiem Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem. Tām sabiedrības grupām, kurām transportā pienākas atlaides, nākas kārtot jaunu dokumentu ar tajā jau iestrādātiem papildinātiem personas datiem, jo jaunās ID kartes turpmāk pildīs arī braukšanas biļetes funkcijas.

"Ņemot vērā, ka mazi bērni vēl nav tik apzinīgi, viņiem ir jāmācās daudz dažādu prasmju, tad šis nozaudēšanas risks varētu būt. Un, ņemot vērā šābrīža situāciju, kad ir ļoti grūti šīs kartes atjaunot. Tad tas nozīmē, ka manam bērnam būtu nozaudēta šī karte un kamēr es viņu atgūtu un varētu lietot šos atvieglojumus, tas ir laiks, kad man kā ģimenei ir jābraukā par pilnu maksu. Un arī atjaunošana ir papildu izdevumi manai ģimenei," sprieda trīs bērnu mamma Egija Volkova.

Cilvēki ar īpašām vajadzībām ir neizpratnē par to, kāpēc viņi arī turpmāk kā pamatdokumentu sava statusa apliecināšanai nevarētu lietot tikai invalīda apliecības, kā tas bijis iepriekš.

"Rodas situācija, kad identifikācijas karte ir galvenā un rodas jautājums – kas šajā gadījumā notiek ar invaliditātes apliecībām?" vaicāja Latvijas Neredzīgo biedrības Centrālās valdes priekšsēdētājs Kaspars Biezais.

Arī redzes invalīds Aigars Bušs uzskata, ka prasība var sagādāt problēmas. Viņš pats ir radis risinājumu, bet jautājums ir – vai arī citiem cilvēkiem ar īpašām vajadzībām tā paveiksies.

"Es tieši aizvakar biju domājis sarunāt sev cilvēku – man, paldies Dievam, ir asistents – sarunāt un iet šo ID karti kārtot. Man tās vēl nav. Bet tad kolēģe palīdzēja – iegāja internetā un ieraudzīja, ka es varu pierakstīties sev noformēt ID karti – 15. martā!" stastīja Bušs.

Invalīda apliecības turpmāk vairs sabiedriskajā transportā nebūs vajadzīgas, jo personas automātiskās atpazīšanas funkciju pildīs ID karte, skaidroja Autotransporta direkcijā.

"Ja tas attiecīgais cilvēks ir reģistrā iekšā, viņš automātiski saslēdzas ar eID, kas tiek pielikts pie kases aparāta – neatkarīgi no tā, vai autoostā vai citā biļešu tirdzniecības vietā vai pie autobusu vadītājiem, tad tajā brīdī tas kases aparāts būs tik gudrs, ka pats identificēs – šim cilvēkam pienākas tāda un tāda atlaide vai braukšana par brīvu," skaidroja Autotransporta direkcijas sabiedrisko attiecību vadītājs Viktors Zaķis.

Autotransporta direkcija paredz, ka jaunā elektroniskā norēķinu sistēma, kas ļaus invalīdiem ar vienu rokas kustību, pietuvinot eID karti nolasītājam, norēķināties par braucienu, praksē tiks ieviesta šī gada vasarā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti