Daļa LNO orķestra mūziķu neierodas darbā

Pēc piedalīšanās asins nodošanas akcijā “Glābsim kultūru, glābjot dzīvības!” šodien daļa Nacionālās Operas orķestra dalībnieku neieradās darbā. Šādu rīcību pēc asins nodošanas pieļauj likums. Tikmēr Nacionālās Operas administrācijai šķiet nepieņemami, ka akcija sarīkota pasaulslavenā diriģenta Korneliusa Meistera un citu starptautiski pazīstamu solistu viesošanās laikā.

Operas vadība uzskata, ka asins nodošanas akcijas dēļ no mākslinieciskā viedokļa zaudētāji ir paši mūziķi, kas liedz sev iespēju maksimāli izmantot laiku, lai strādātu ar maestro Meisteru. Orķestra arodbiedrības vadītājs Aldis Grunde gan uzsver, ka "opera bija īrējusi zāli, protams, mēģinājumi notiek. Diriģents strādā, viessolisti, kas atbraukuši arī piedalās.  59, nu, nav pilns sastāvs, protams. Asins nodošanas akcija ir vienīgais veids, kā pievērst uzmanību algu jautājumam. Orķestra mēģinājumi tomēr nav atcelti."

No 104 Nacionālās operas orķestra dalībniekiem 69 parakstījās par vēlmi piedalīties asins nodošanas akcijā. Mediķi veica stingru atlasi un asinis atļāva nodot 20 orķestra dalībniekiem.

Operas administrācija akciju nosaukusi par arodbiedrības vadītāja priekšvēlēšanu aģitāciju. Grunde to noliedz, sakot, ka deputāts viņš ir četrus gadus, bet arodbiedrību vada jau 15 gadus.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti