Dienas ziņas

Pēdējais mēģinājums panākt, lai pedagogi nestreikotu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Daļa iemītnieku pretojas evakuācijai ugunsgrēka laikā

Daļa Liepājas sociālās mājas iemītnieku pretojas evakuācijai ugunsgrēka laikā

Aizvadītajā naktī pagaidām nezināmu iemeslu dēļ ugunsgrēks izcēlās Liepājas sociālajā dzīvojamā mājā, no kuras ugunsdzēsēji evakuēja 50 cilvēkus. Viens no iemītniekiem bija saelpojies dūmus, tāpēc nogādāts slimnīcā. Glābšanas darbus ugunsdzēsēji raksturoja kā sarežģītus, jo ne visi iedzīvotāji labprātīgi piekrituši pamest degošo ēku. Pašvaldībā solīja, ka līdz vakaram cilvēki jau drīkstēs atgriezties savos dzīvokļos.

Ziņu par ugunsgrēku Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma pulksten 4 naktī. Sociālās  dzīvojamās mājas otrajā stāvā dega viens dzīvoklis 12 kvadrātmetru platībā, taču spēcīgs sadūmojums bija izplatījies visā ēkā, tāpēc gan pa mājas izeju, gan avārijas kāpnēm tika uzsākta iedzīvotāju evakuācija. Dūmu detektori ēkā bija nostrādājuši, taču iedzīvotāji to signālus neesot ņēmuši vērā.

"Cilvēki, kuri tur dzīvo, šo signalizāciju laikam ne vienmēr uztver nopietni. Nevēra vaļā durvis, paši arī nemēģināja glābties. Nācās vairākas durvis uzlauzt un cilvēkus piespiedu kārtā izvest ārā no piedūmotās ēkas," stāstīja VUGD Kurzemes reģiona brigādes operatīvais dežurants, majors Gatis Bajinskis.

Kāda Liepājas sociālās dzīvojamās mājas iedzīvotāja atzina: "Mēs esam pieraduši pie tās signalizācijas. Tā skan koridorā, tā neskan istabā. Mēs pie tās esam pieraduši."

"Iegāju gulēt, neko nemanīju. Sāka dauzīties pie durvīm, celt visus augšā. It kā panikas nebija. Nevarēja saprast, kas notiek," teica mājas iedzīvotāja Kristīne.

VUGD Kurzemes reģiona brigādes operatīvais dežurants: "Bija vienlaikus jāglābj ļoti daudz cilvēku, īsā laikā jāsakoncentrē daudzi VUGD resursi, jāveic ugunsgrēka dzēšana."

Dzēšanas darbus pabeidza divu stundu laikā. Evakuētie iedzīvotāji operatīvi tika nogādāti turpat pāri ielai esošajā nakts patversmē.

"Kam vajadzēja gultas vietas, tika ierīkotas, sēdvietas, silta tēja, no rīta brokastis noorganizējām," stāstīja Liepājas pilsētas Sociālā dienesta direktores vietnieks Ainārs Bunka. Jautāts, vai patversmē pietika vietas, Bunka atklāja: "Pirmajā brīdī cilvēkiem bija jāpasēž gaitenī. Tur ir arī tukšas telpas, kas nav istabiņas, sapulču telpas. Viņi sēdēja tur, gaidīja, bet bija jau ap pieciem no rīta, tā kā nebija visa nakts."

Pēc ugunsgrēka atklājās, ka bez vēsts pazudusi degošā dzīvokļa iemītniece – kāda gados jauna sieviete. Pazudušo policija atrada pēc vairākām stundām. Par notikušo ierosināts kriminālprocess, taču sīkāku informāciju pagaidām policija nesniedz.

Kamēr tika pārbaudīta ēkas konstrukciju un elektrotīklu drošība, iedzīvotāji tur netika ielaisti, taču Sociālais dienests ziņoja, ka līdz vakaram visi varēšot atgriezties savos dzīvokļos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti