Sadaļas Sadaļas

Pašvaldību vēlēšanas

Priekšvēlēšanu debates «Izvēlies nākotni!» Liepājā

Pašvaldību vēlēšanas

Pašvaldību vēlēšanu priekšvēlēšanu diskusija. Rīga. Izvēlies nākotni!

Priekšvēlēšanu debates «Izvēlies nākotni!» Jūrmalā

Daļa Jūrmalas domes krēslu tīkotāju grib pilsētā atgriezt «Jauno vilni»

Jūrmalas domes deputātu kandidāti Latvijas Televīzijas priekšvēlēšanu debatēs solīja samazināt apkures tarifus pilsētā, nepieļaut kāpu apbūvi, kā arī daļa vēlētos atgriezt pilsētā mūzikas festivālu “Jaunais vilnis”.

Sola lētāku apkuri

Jau iepriekš Jūrmalas dome solīja, ka līdz ar jauno šķeldas staciju Kauguros apkures tarifi pilsētā samazināsies. Tā arī notika. Taču Jūrmalas iedzīvotāji aizvien par siltumu maksā vienu no augstākajām cenām valstīm. Priekšvēlēšanu debatēs visi kandidāti sola panākt apkures tarifu samazināšanu.

Kāds no kandidātiem uzsver, ka vairāk jāsiltina ēkas, cits norāda – Jūrmalas Siltumā vajadzīgs audits un revīzija, bet vēl kāds mēģinās iepirkt šķeldu par zemāku cenu.

Sola neapbūvēt kāpas

Tikpat vienprātīgi kandidāti bija par būvniecību kāpās – viņi solīja to nepieļaut. Partijas “Latvijas attīstībai” pārstāvis Gatis Zamurs pauda, ka kāpas jau pašlaik ir pārlieku apbūvētas. Tikmēr Māris Graudiņš (“Progresīvie”), lai gan solīja nepieļaut kāpu apbūvi, piebilda: “Bet dažreiz jāizvērtē, vai viena priede netraucē attīstībai.”

“Nē, jo jau šobrīd tas nav atļauts,” tā uz jautājumu, vai ļaus apbūvēt kāpas, atbildēja pašreizējā domes vadītāja Rita Sproģe (Zaļo un zemnieku savienība). Pēc šīs atbildes gan zālē izskanēja skaļi smiekli.

“Jaunais vilnis” atgriezīsies?

Savukārt kandidātu domas krasi atšķīrās par jautājumu, vai  pilsētā būtu jāatgriežas mūzikas festivālam “Jaunais vilnis”.

Festivāla atgriešanos vēlētos Aleksandrs Bašarins (“Par neatkarīgu Latviju”), Ilmārs Ančāns (“Mūsu zeme”), Egmonts Krūmiņš (“Jūrmala – mūsu mājas”), Ņikita Ņikiforovs (“Saskaņa”) un pašreizējā domes vadītāja Rita Sproģe (Zaļo un zemnieku savienība).

“Esmu par starptautiskiem kultūras pasākumiem Jūrmalā. Dzintaru koncertzāle strādā efektīvi un veiksmīgi,” pamatoja Bašarins.
“Tūristi jāvilina no visas pasaules,” sacīja Krūmiņš.

Savukārt pret šādu iespēju iestājās Gatis Zamurs (“Latvijas attīstībai”): “Notikumus un pasākumus mums ir jārada pašiem. Ja atkal kāda rokās iedosim atslēgas no mūsu notikumiem, mums atkal tās atņems.” Līdzīgu nostāju pauda Iveta Blaua (“Vienotība”), Andris Čuda (Nacionālā apvienība), Arnis Ābelītis (“Tev, Jūrmalai”/Jaunā konservatīvā partija).

"Nē, bet, kad “Jaunais vilnis” aizgāja, Jūrmalas domei bija jābūt plānam un jauniem pasākumiem tā vietā,” kritizēja Jānis Sokolovs (“Gods kalpot mūsu Latvijai”).

Tikmēr gan “jā“, gan “nē” uz šo jautājumu atbildēja Māris Graudiņš (“Progresīvie”).

Būtu gatavi ierobežot termiņu

Gandrīz pilnīga vienprātība valdīja par jautājumu, vai vajadzētu liegt vienai personai vadīt pašvaldību ilgāk par diviem sasaukumiem. Pret to iebilda tikai Egmonts Krūmiņš.

Sproģe Trukšņa vietā neatbild

“Šobrīd šeit esmu kā Jūrmalas domes priekšsēdētāja un Zaļo un zemnieku savienības pārstāve, un kā komandas biedrs. Domāju un ceru, ka Gatis Truksnis tiks ievēlēts. Un šis jautājums būs jāuzdod viņam pašam,” tā Rita Sproģe atbildēja uz konkurentu jautājumu par korupciju pilsētā.

Citu partiju pārstāvji gan iebilda, ka satikt Truksni neizdodas, taču Sproģe to nekomentēja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt