Panorāma

Afganistānā protesti pret «Taliban» valdīšanu

Panorāma

Rīgas piena kombināts notekūdeņus nelegāli novadījis Daugavā

Dakteri klauni rīko labdarības velomaratonu

Dakteri klauni rīko labdarības velomaratonu

2000 kilometru 20 dienās. Šādu labdarības velomaratonu trešdien sāka dakteris klauns Jānis Taukulis, lai atbalstītu bērnus ar smagām un hroniskām slimībām, kuri bieži vien slimnīcā pavada vairāk laika nekā mājās.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pagalmā notiek iesildīšanās Dr. Klaunu velomaratonam. Aizmirstot par sāpīgām procedūrām, rotaļās iesaistās mazie pacienti. Uzmundrinājums viņiem ļoti vajadzīgs, jo ilgstoši jāuzturas slimnīcā.

Onkoloģijas nodaļā Reinis Zvirgzdiņš ārstējās pusgadu. Viņš sacīja: "Man patīk, ka viņi ir smieklīgi. Parasti slimnīcā ir garlaicīgi. Kad viņi atnāk, ir daudz jautrāk." Puikas mamma piebilda: "Tajā brīdī, kad atnāca dakteri klauni, sajūta tāda... Bērns ir parasts bērns, nevis bērns ar diagnozi. Viņš smejas, priecājas. Viņš aizmirsa visas grūtības, kas tajā dienas bijušas. Tajā brīdi, tas ir ļoti svarīgi. Tas izkrāso to dienu."

Arī ārstiem ir svarīgi, lai Dr.Klauni būtu slimnīcā. Viņi palīdz bērniem iegūt pozitīvo enerģiju, pārvarēt bailes un neziņu, kā arī ārstēšanās un atlabšana rit vieglāk.

"Ārstiem paliek vieglāk, strādājāt ar bērniem. Viņi mazāk pretojas. Mazāk raud. Ar viņiem var vairāk sarunāt, pastāstīt, paspēlēties," uzsvēra Bērnu slimnīcas pediatrijas rezidente Polīna Popeiko.

Lai atbalstītu bērnus, kā arī atgādinātu par dakteru klaunu nozīmi, šogad pirmo reizi notiks labdarības velomaratons.

"Mēs to nosaucām par veseļošanās maratonu, kurš ir jāiztur, kuram vajag spēku, emocionālo atbalstu. Tāpat kā parastajos garajos maratonos," pastāstīja biedrības "Dr. Klauns" vadītāja Marianna Milovska.

Velomaratonu ierosināja un to pieveiks Jānis Taukulis jeb Dr.Jaukulis. Ar velosportu viņš sāka nodarboties tikai pērn.

"Ar riteņbraukšanu sāku nodarboties tikai pagājušajā gadā. Ar lieliem maršrutiem, sākot ar 100 līdz 300 kilometriem. Divās dienās. (..) Sākšu mīties, braukt. Tad jau redzēs, kā būs," stāstīja Jānis.

Ceļā Jānis būs 20 dienas. Katru dienu plāno nobraukt 100 kilometrus. Viņš iegriezīsies slimnīcās, kurās strādā dakteri klauni. Velomaratons ir daļa arī no labdarības kampaņas, lai savāktu ziedojumus klaunu ikdienas darbam slimnīcās. Lai psiholoģiski palīdzētu mazajiem pacientiem, ik dienu uz Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu un citām slimnīcām dodas 45 profesionāli medicīnas klauni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt