Dienas ziņas

No šodienas uz darbu – ar Covid-19 sertifikātu

Dienas ziņas

Saeima sāk izskatīt nākamā gada budžetu

Kuldīgas novadā 1500 cilvēkiem jāmeklē cits ģimenes ārsts

Dakteres-antivakceres dēļ Kuldīgas novadā 1500 cilvēkiem grūti atrast jaunu ārstu

Situācija ir smaga un sarežģīta – tā situāciju ar ģimenes ārstiem Kuldīgas novadā raksturo visi uzrunātie cilvēki. No 14. novembra Nacionālais veselības dienests (NVD) pārtraucis līgumu ar Kuldīgas novada ģimenes ārsti, kura nevēlējās vakcinēties pret Covid-19. Nu vairāk nekā 1500 pacienti ir cita ģimenes ārsta meklējumos. 

Ģimenes ārstes Zandas Zaueres prakse Snēpeles pagastā atradās pagastmājā. Lai arī no 15. novembra tā ir slēgta, ārstes palīdze Brigita Jansone atnākusi pabeigt nepaspētos darbus. Pacientu grāmatiņas, kuriem jau izdevies tikt pie cita ģimenes ārsta, saliktas kaudzītē, bet lielākais vairums rindojas plauktos.

"Sakārtoju grāmatiņas, vēl nepabeigtie darbi, kas ir analīžu rezultāti un citi izraksti, izrakstītās zāles. To es gribu sakārtot, ko nevarēja fiziski paspēt pēdējās dienās, pastāstīja Jansone. 

Arī viņa pati bija ārstes Zaueres paciente, tādēļ tagad ir cita ģimenes ārsta meklējumos.  

"Pagaidām vēl nekā. Es gaidu, ka varbūt kaut kas sakārtosies. Daudzi tagad ietur pauzīti, jo zāles ir sarakstītas uz trim mēnešiem, cer, ka kāds ārsts pārņems," atzina Jansone.

Snēpeles pagasta pārvaldes vadītāja Aiga Bulava neslēpj, ka ar ģimenes ārstes aiziešanu no darba situācija pagastā izveidojusies smaga, bet tiek risināta. Domāts arī par atbalstu ar transportu. 

"Mēs esam izdrukājuši šīs anketas pārreģistrācijai. Tieši Snēpelē uz vietas iesakām pārreģistrēties pie jebkura ārsta, pie kura var," stāstīja Bulava. 

Pašlaik Kuldīgas novadā ir 18 ģimenes ārsti. Akūts ģimenes ārstu trūkums ir visā Latvijā, piemēram, Kurzemē šogad darbu sākuši tikai divi jauni ģimenes ārsti.

"Piesaistīt ir ārkārtīgi grūti. Es arī mēģinu zvanīt, rezidenti ir visi paņemti Rīgā slimnīcās un citās, piesaistīti ģimenes praksēs, patlaban tā ir liela valstiska problēma,"

stāstīja ģimenes ārste Rūta Eglīte.

"Ir jau zināms, ka Kuldīgā ir sarežģīti atrast dzīvojamo platību. Bet tā kā ģimenes ārsts ir prioritāte, mēs noteikti varētu atrast pietiekami labu dzīvojamo platību," norādīja Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa ("Kuldīgas novadam").

Ar ģimenes ārsti Zandu Zaueri televīzijai raidījuma veidošanas laikā sazināties neizdevās, bet Nacionālajā veselības dienestā viņas izvēli nevakcinēties komentēja īsi – ārste atzinusi, ka ir citādi domājoša šajā jautājumā. Vai iespējams, ka NVD varētu atjaunot līgumu?

"Ja būs nosacījumi, ka varēs strādāt nevakcinēta, varēs līgumu slēgt. Bet pacientus varēs reģistrēt no nulles, nebūs tā, ka varēs atjaunot tos pašus pacientus, kas bija," sacīja NVD Kurzemes nodaļas vadītāja Anita Zolmane.

KONTEKSTS:

No 15. novembra NVD līgumus ir pārtraucis ar četriem ģimenes ārstiem, kuriem nav Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta – vēl arī ar Jeļenu Jakupovu un Edīti Krūmiņu no Rīgas, kā arī Modrīti Silaunieci Balvos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt