Sadaļas Sadaļas

Kultūras ziņas

Būvnieki pret Kultūras ministriju

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Aizkavēsies Dailes teātra ēkas remontdarbi

Dailes teātra rekonstrukcija kavēsies; VNĪ to cer sākt šoruden

2020. gadā savu simtgadi būs sagaidījis arī Dailes teātris. Gatavojoties vērienīgām svinībām, plānoti mūsdienīgi uzlabojumi leģendārās arhitektes Martas Staņas projektētajai ēkai, kā arī apkārtesošās teritorijas sakārtošana. Remontdarbus bija paredzēts sākt augustā, bet tas nav noticis. Turklāt Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB) saņemta sūdzību par uzņēmuma "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) izsludināto konkursu.

Dailes teātris dibināts 1920. gada 19. novembrī, tāpēc nākamajā rudenī tam apritēs apaļi simt gadi. Martas Staņas projektētajā ēkā teātris darbojas jau 42 gadus, un liela daļa skatuves tehnikas arī saglabājusies no šī laika. Publiskajā telpā izskanējušais sašutums par sliktā stāvoklī esošo laukumu pie teātra un tam piegulošo skvēru ir rezultējies metu konkursā.

Ir izstrādāts projekts arī ēkas energoefektivitātes uzlabošanai, nomainot daļu logu un durvju, jumta segumu, kā arī veicot ēkas siltināšanu. Mainīta tiks arī apkures sistēma un ēkas apgaismojums, tajā skaitā skatuves apgaismojums.

"Kopš šīs mājas uzcelšanas pirms 42 gadiem skatuves tehnika nav atjaunota, un dabīgi, ka šodien tādam modernam teātrim, kur ir nepieciešams kaut kādu tehniku zibenīgs pielietojums, mēs šobrīd esam diezgan tādā arhaiskā situācijā, un, neapšaubāmi, mums jādomā arī par to, kā nedaudz tomēr to lielo zāli samazināt, jo no pēdējām rindām, teiksim atklāti, šī skatāmība ir neveikla," stāstīja Dailes teātra mākslinieciskais vadītājs Dž. Dž. Džilindžers.

Projekta kopējās izmaksas ir 1,714 miljoni eiro, un finansējums piesaistīts no Eiropas Savienības struktūrfondiem.

Būvdarbus bija plānots sākt jau augustā, bet VNĪ rīkotais iepirkuma konkursa termiņš ticis pagarināts un noslēdzies tikai tagad. Turklāt IUB saņēmis sūdzību no SIA "TecPro Construction" par konkursu fasādes un inženiertīklu atjaunošanai.

Vai ir pamats bažām, ka būvdarbu uzsākšana varētu aizkavēties?

"Iepirkumu procedūrās tā mēdz gadīties, ka pretendenti iesniedz iesniegumu Iepirkumu uzraudzības birojā. Mēs no savas puses esam snieguši atbildi. Tā jautājuma būtība no pretendenta, konkrēti, būvnieka, ir bijusi par to, lai paplašinātu nolikumā prasības, jo mums šajā gadījumā ir prasība, lai būvniekam būtu pieredze darbā ar publiskām ēkām, sabiedriskām ēkām. Un šim pretendentam ir vairāk pieredzes tieši ar dzīvojamām ēkām.  Ja Iepirkumu uzraudzības birojs no savas puses teiks, ka ar šo pieredzi pietiek, nu tad mēs grozām nolikumu un ceram jau drīz nonākt līdz būvniecības līgumam," sacīja ''Valsts nekustamo īpašumu'' valdes locekle Kitija Gruškevica.

Vaicāta, kad reāli darbi varētu sākties, VNĪ pārstāve sacīja: "Nu, mēs jau plānojam rudenī, tiklīdz noslēdzam līgumu ar būvniekiem, tā sākam darbus."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt