Dagdā vietvara, iespējams, bez tiesiska līguma iznomā zemi; VARAM vēršas policijā un KNAB

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), pamatojoties uz saņemto informāciju, ka Dagdas novada pašvaldībā bez tiesiski noslēgta zemes nomas līguma ilgstoši tiek iznomāta pašvaldībai piederošā zeme, apzināti nemaksājot par to nodokli un nepamatoti saņemot Lauku atbalsta dienesta un Eiropas Savienības (ES) finansējumu, vērsusies Valsts policijā un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB).

VARAM informēja, ka šogad maijā tika saņemta informācija par Dagdas novada pašvaldības amatpersonu iespējamu nelikumīgu rīcību un dienesta stāvokļa izmantošanu, kas tostarp izskanējusi arī televīzijas raidījumā “Bez tabu” 2020. gada 6. maijā. Iespējams, bez tiesiski noslēgta zemes nomas līguma ilgstoši tikusi iznomāta pašvaldībai piederošā zeme, par kuru apzināti nav ticis maksāts zemes nodoklis un nepamatoti ticis saņemts Lauku atbalsta dienesta un Eiropas Savienības finansējums.

Par šo faktu Valsts policija ir uzsākusi resorisko pārbaudi.  

Ministrija nekavējoties lūdza pašvaldību sniegt informāciju par minētajiem iespējamiem pārkāpumiem. Tāpat ministrija informējusi KNAB un Valsts policiju, ņemot vērā, ka tiesībsargājošo iestāžu kompetencē ir konstatēt noziedzīgo nodarījumu pazīmes personu darbībā.

VARAM norādīja, ka saskaņā ar likumu “Par pašvaldībām” ministrija pārrauga pašvaldību darbības tiesiskumu šī likuma ietvaros, kā arī atbilstoši citos pašvaldību darbību regulējošos normatīvajos aktos noteiktajai ministrijas kompetencei. Savukārt jautājumi par pašvaldības amatpersonu iespējamu nelikumīgu vai prettiesisku rīcību, vai dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu ir citu valsts pārvaldes institūciju kompetencē. Tāpēc atbilstoši likumam ministrija var rīkoties tikai pēc tam, kad saņemta attiecīga kompetento iestāžu informācija.

Pēc informācijas saņemšanas no KNAB un Valsts policijas, vai pārbaužu rezultātā ir konstatēta kādas pašvaldības amatpersonas rīcība, kas neatbilst normatīvajiem aktiem, kā arī, izvērtējot pašvaldības sniegto skaidrojumu, kas vēl nav saņemts, ministrija būs tiesīga pret pašvaldību piemērot kādu no likumā “Par pašvaldībām” noteiktajiem pārraudzības instrumentiem, norādīja VARAM.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti