Dienas ziņas

Valmierā DI projektā izveidoti grupu dzīvokļi

Dienas ziņas

Izdota grāmata par Grobiņas arheoloģisko ansambli

Protestē pret augstu atkritumu izvešanas maksu

Dagdā protestē pret augstu atkritumu izvešanas maksu

Dagdas iedzīvotāji protestē pret augstu atkritumu izvešanas maksu. Iedzīvotāji uzskata, ka atkritumu apsaimniekotāja – uzņēmuma "Clean-R" tarifi ir pārāk augsti. Piketa rīkotāji nav apmierināti arī ar to, ka, uzvarot nupat notikušajā atkritumu apsaimniekošanas iepirkuma konkursā, kompānija slēdza jaunu līgumu ar pašvaldību vēl uz trim gadiem. Iedzīvotāji pieprasa anulēt līgumu un izvēlēties citu pakalpojuma sniedzēju. 

Piketā pie Dagdas novada domes iedzīvotāji protestē pret augstu atkritumu izvešanas maksu. Pēdējos trīs gadus ar atkritumu apsaimniekošanu Dagdas novadā nodarbojas SIA "Clean-R", un kopējais piedāvātais tarifs šobrīd ir 16 eiro 95 centi par kubikmetru (ieskaitot PVN). Nupat uzņēmums atkārtoti uzvarēja pašvaldības izsludinātajā iepirkumu konkursā par atkritumu apsaimniekošanu un noslēdza līgumu ar novada domi uz nākamajiem trim gadiem. Piketa dalībnieki pieprasa lauzt līgumu un izvēlēties citu operatoru.

""Clean-R" izved atkritumus reizi nedēļā un ņem 34,48 eiro gadā. Ja viņi brauktu divas reizes, tad būtu jau 68,96 eiro. Jauns līgums ar "Clean-R" jānoslēdz līdz 1. oktobrim, bet mēs negribam to darīt. Mēs gribam panākt, lai dome noslēdz līgumu ar citu operatoru. Šis ir pirmais mūsu mēģinājums. Dagdā nekad tā nav bijis. Otrā reize būs labāka, trešā vēl labāka. Kamēr nepanāksim savu, mēs protestēsim. (..) Gan Rēzekne, gan Krāslava, gan Daugavpils atteicās tikai augstas cenas dēļ," stāstīja piketa rīkotāja Tamara Ivanovska.

Pašvaldības noslēgtais iepirkums liecina, ka "Clean-R" konkursā izvēlēts trīs pretendentu konkurencē. Jauns līgums paredz, ka no 1. oktobra Dagdas novadā tarifs būs 23 eiro un 50 centi. Tas nozīmē pieaugumu par 6 eiro un 55 centiem. Cenu paaugstināšanu uzņēmums pamatoja ar  degvielas, dabas resursu nodokļa un citu izmaksu pieaugumu. Piketa dalībnieki uzskata, ka tarifs ir pārāk augsts, salīdzinot to ar blakus esošā Krāslavas novada atkritumu apsaimniekošanas tarifu, kas ir 13,2 eiro par kubikmetru.

Dagdas novada domes priekšsēdētājs Aivars Trūlis norādīja, ka konkursa uzvarētājs tika noteikts likumā paredzētajā kārtība, gadījumā, ja dome līgumu lauzīs, "Clean-R" būs tiesības pārsūdzēt šo lēmumu tiesā.

"Meklēsim arī tagad dažādas izejas, konsultēsimies, runāsim, bet pagaidām uz šo momentu tā ir. Mēs cerējām, ka varbūt būs vairāk, iepirkumā piedalīsies vairāki piedāvājumi, bet diemžēl..." sacīja Trūlis.

Piketa dalībnieki aicina Dagdas iedzīvotājus neparakstīt jaunus līgumus ar "Clean-R", savukārt piketa laikā savāktie paraksti tiks nosūtīti Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijai ar prasību atlaist Dagdas novada domi par sistemātisku Valsts pārvaldes iekārtas likuma neievērošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt