Dienas ziņas

Skolēnu ēdienkartē vēlas vietējo produkciju

Dienas ziņas

Zemessargi gatavojas dalībai ES kaujas grupā

Sadārdzinās atkritumu apsaimniekošanas tarifi

Dagdā pēc jauna atkritumu savācēja ierašanās pieaug tarifs

No 1. aprīļa atkritumu apsaimniekošanu Dagdas novadā pārņems jauns operators – Rīgas uzņēmums “Clean-R”, kurš nesen uzvarēja pilsētas apsaimniekošanas konkursā Rēzeknē, kur līdz tam pakalpojumu sniedza vietējais uzņēmums. Rīgas firma pārņēmusi apsaimniekošanu arī Daugavpilī, Cēsīs un Gulbenē. Iedzīvotājiem ir neizpratne par jaunā apsaimniekotāja dārgajiem tarifiem un – pēc kādiem aprēķiniem tie tiks iekasēti.

Dagdas novada iedzīvotājiem jaunā operatora līgumi izraisīja vairākus jautājumus, sākot ar tarifa pamatojumu un beidzot ar atkritumu izvešanas kārtību un regularitāti, jo jaunā operatora piedāvājums krasi atšķīrās no tā, kāds ir pašlaik. „Clean-R” piedāvātais tarifs veidojas, liekot kopā konteinera tilpumu, izejot no kura ir noteikta atkritumu izvešanas maksa par vienu reizi plus izvešanas biežuma skaits. „Ja konteinera tilpums ir 24 kubikmetri un izvešanas biežums ir reizi nedēļā, tad mēs ņemam konteinera apjomu, reizinām izvešanas skaitu četras reizes – tātad 96 kubikmetri mēnesī. Viena izvešana maksā 3,46 eiro par konteinera izvešanu,” skaidro SIA „Clean-R” līgumu nodaļas vadītājs Dmitrijs Smirnovs.

Mēģinot rast skaidrību situācijā, pašvaldība organizēja iedzīvotāju tikšanos ar „Clean-R” pārstāvjiem, kuras laikā no iedzīvotāju puses izskanēja vairāki pārmetumi gan pašvaldībai, gan jaunajam operatoram.

Vairāk savu neapmierinātību pauda daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji. Ja agrāk ik mēnesi viņi maksāja konstantu maksu par katru dzīvoklī deklarēto cilvēku, neatkarīgi no saražoto atkritumu skaita, tad tagad apmaksa tiek aprēķināta 0,24 kubikmetri no katra dzīvokļa, kas nozīmē, ka cilvēkiem par atkritumu izvešanu būs jāmaksā vairāk. „Man dzīvoklī ir krāsns apkure un man sanāk 40 litri. Kāpēc man jāmaksā par 240 litriem? Paskaidrojiet, lūdzu! Mums ir 12 dzīvokļi. Jūs liksiet 12 konteinerus?” retoriski vaicāja kāds no iedzīvotājiem.

„Katrā daudzdzīvokļu mājā jābūt pārvaldniekam vai apsaimniekotājam. Dagdas novadā diemžēl situācija ir tāda, ka apsaimniekotāja nav, un katrs dzīvoklis slēdz individuālo līgumu, līdz ar to tika arī pieņemts, ka dzīvokļa [atkritumu] apjoms ir 0,24 kubikmetri,” paskaidro Smirnovs.

Savukārt Dagdas novada pašvaldības deputāts Raimonds Nipers norāda, ka pašvaldība valsts institūcijām prasīs informāciju, vai šādi līgumi vispār ir likumīgi.

Atkritumu apsaimniekošanas likums paredz, ka jautājumu risināšana, kas ir saistīta ar atkritumu apsaimniekošanas procesu, tostarp operatora izvēle, ietilpst pašvaldības kompetencē. Principā iedzīvotājiem nekas neatliek, ka tik samierināties ar jauniem tarifiem un noslēgt līgumu pēc iespējas sev izdevīgākiem nosacījumiem, vai arī griezties tiesā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt