Dienas ziņas

Ikšķilē aizvadīts festivāls «Skatuve ikvienam»

Dienas ziņas

Mudina laikus veikt prostatas pārbaudi

Latgales mednieki sporto

Dagdā norisinās mednieku sporta čempionāts

Noslēdzoties ziemas sezonai, Dagdas novadā aizvadītas mednieku sporta spēles. Tā kā šogad tika svinēta piektā gadskārta, organizatori bija parūpējušies par īpaši sarežģītu trasi. Par uzvarētāju kausu cīnījās desmit mednieku kolektīvi no  Latgales. 

Mednieku sporta spēles ir viena no retajām reizēm gadā, kad mednieki kopā vienuviet bauda ziemas priekus un pierāda savu profesionalitāti tieši viņiem speciāli izbūvētā sacensību trasē.

"Posmi ir kaut kur deviņi, sākot ar lamatu uzlikšanu,

arī kaut kas interesants, kaut kas jauns - šķēršļu pārvarēšana, mežacūkas izvilkšana, malkas sagatavošana, pēc tam ir arī ar binokli uzdevums un bišķiņ teorija, beigās ir šaušana un laimīgs finišs," stāsta Ivars Kekers, mednieku sporta spēļu vadītājs.

Divas reizes sporta spēles aizvadītas Andrupenē, pēc tam Asūnē un Andzeļos. Sporta spēļu norises vietu nosaka uzvarētāju kolektīvs – pagājušajā gadā spēlēs uzvarējusi Konstantinovas komanda, tādēļ šogad sacensības norisinās tieši šeit. Tā ir iespēja pārrunāt arī jomā aktuālākos problēmjautājumus.

"Mednieki satiekas, kopā izrunā savas problēmas - problēmas saistītas ar cūku mēri, ar dzīvnieku daudzumu, teiksim, ar līgumu noslēgšanu, jo ļoti daudz ārzemnieku, kam pieder zeme pie mums Latgalē, lūk, tādas problēmas," norāda Aivars Trūlis, Konstantinovas pagasta pārvaldes vadītājs.

Dalībniekiem un viņu tuviniekiem mednieku sporta spēles ir kļuvušas sirdij tuvas un tiek apmeklētas gadu no gada. Bet paši mednieki uzsver – medībām ir jābūt asinīs. Lai gan katrs pie šī vaļasprieka nonācis mazliet citādākā veidā.

"No grūtas dzīves, laikam lai būtu laiks atpūsties no sievas... nē, tas tā jokojot, protams, bet nu, ja tas ir asinīs, kā saka, tad tas ir. Katrā ziņā satikt paziņas, draugus, svaigā gaisā, paelpot svaigu gaisu," teica Dainis, mednieks no Aulejas.

Protams, sapulcējušies arī mednieku kolektīvu vadītāji.

"Vadu kolektīvu no 1996. gada faktiski un piedalāmies, Andrupenes kolektīvs mūs uzaicināja kā kaimiņus, un mēs jau kā pierakstīti Dagdas novadam esam un katru gadu piedalāmies," teica Stefans Spridzāns, Pušas mednieku kolektīva vadītājs.

"Bija vienu gadu Rēzeknē, bet kaut kur nozuda [tās spēles tur], bet šeit katru gadu notiek, piedalāmies, mums patīk, jaunos medniekus iesaistām," viņš teica.

Šogad spēlēs otro reizi pēc kārtas uzvaru izcīnījis Konstantinovas mednieku kolektīvs, atstājot Andzeļu un Asūnes medniekus godpilnajā otrajā un trešajā vietā, kas nozīmē, ka arī nākamgad sporta spēlēs varēs baudīt Dagdas novada Konstantinovas pagastā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt