Dabas aizsardzības pārvaldes direktors atteicies no rotācijas uz citu amatu

Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektors Juris Jātnieks, kurš šonedēļ atstās šo amatu, attiecies no amata maiņas jeb rotācijas piedāvājumu, informēja Jātnieks.

Rotāciju Jātniekam esot piedāvājis vides un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par”). Taču viņš šo piedāvājumu nevarot pieņemt, tāpēc parakstījis abpusēju vienošanos par amata atstāšanu šī gada 15.jūlijā.

“Darba mūžu esmu veltījis dabas saglabāšanai Latvijā. Mana pieredze un līdzšinējo darba gadu desmitu sasniegumi veidojot un vadot Teiču dabas rezervātu, nozīmīgus starptautiskus LIFE un ERAF projektus un visbeidzot Dabas aizsardzības pārvaldi, ir saistīti ar dabas aizsardzību. Mana misija ir Latvijas bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas veicināšana, tāpēc man nebija pieņemams ministra piedāvājums turpināt darbu citā valsts institūcijā. Vienošanās parakstīšana par darba attiecību izbeigšanu bija mana principiāla izšķiršanās,” paziņojumā skaidro Jātnieks.

Viņš arī norāda, ka dabas vērtību stāvoklis Latvijā nav izcils un samazinās, it īpaši pļavās un mežos: “Visas Latvijas dabas vērtību inventarizācijas divu sezonu rezultāti rāda, ka teicamā stāvoklī ir vien 5 – 7 % no tām dabas vērtībām, biotopiem, kas vispār uzskatāmi par vērtībām. Latvijā mums ir tikai 11,54% īpaši aizsargājamu Eiropas nozīmes dabas teritoriju (NATURA 2000) no valsts kopplatības, un tas ir trešais zemākais rādītājs Eiropas Savienībā, turklāt ne visu sugu un biotopu pienācīgu aizsardzību iespējams nodrošināt pat nacionālajos parkos, liegumos un rezervātos.”

Jātnieks arī norāda uz Starptautiskās ekonomikas un vides ekspertu komisijas (OECD) ziņojumā Latvijai uzsvērto, ka dabas aizsargājamajām teritorijām Latvijā “pastāvīgi trūkst gan cilvēkresursu, gan finanšu līdzekļu” un šai jomā ir jādara daudz vairāk. “Regulāri dzirdam, ka tiek izcirstas alejas, pat dižkoki, apzināti postītas reto un aizsargājamo putnu ligzdas,” norāda no amata aizejošais DAP direktors.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti