CVK: Vēlēšanās iztikts bez nozīmīgiem starpgadījumiem

Latvijā Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas noslēgušās, savukārt no 22 Latvijas ārvalstu iecirkņiem darbu turpina pieci, žurnālistus informēja Centrālā vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa.

Pēc Latvijas laika līdz plkst.3 darbu turpina ASV un Kanādas iecirkņi, savukārt līdz plkst.22 darbu turpinās Lielbritānijas un Īrijas iecirkņi.

Bērziņa norādīja, ka oficiālie rezultāti būs zināmi naktī no svētdienas uz pirmdienu, kad tiks slēgts beidzamais iecirknis Itālijā.

Viņa skaidroja, ka vēlētāju līdzdalība vēlēšanu dienā ir mazāka nekā iepriekšējās dienās, savukārt, salīdzinot ar 2014.gadu, vēlēšanu dienā aktivitāte ir mazliet lielāka.

Pēc Bērziņas sacītā, EP vēlēšanas sestdien norisinājušās mierīgi, salīdzinot ar iepriekšējām vēlēšanu dienām, kad nestrādāja tiešsaistes vēlēšanu sistēma un tas radīja neapmierinātību vēlētājos.

Viņa piebilda, ka uz nākamajām Saeimas vēlēšanām tiks domāts par iespēju balsot bez iespiedzīmoga pasē, jo pieredze liecina, ka sabiedrībā ir pieprasījums pēc vēlēšanām ar ID kartēm. Lai to īstenotu, nepieciešams rosināt izveidot elektronisko vēlētāju reģistru, kuru testētu vismaz trīs mēnešus pirms palaišanas apritē vēlēšanu dienā.

Bērziņa atklāja, ka vēlēšanu dienā nav bijuši īpaši starpgadījumi, kas ietekmētu vēlēšanu rezultātus. Maznozīmīgāki starpgadījumi bijuši ar pareizu vēlēšanu kastu noslēgšanu - tās noslēgšanai nepieciešamas četras plombes, nevis trīs, kā tas tika konstatēts pāris iecirkņos.

Tāpat viņa atzīmēja, ka CVK saņēma aizrādījumus par sarakstu izlikšanu iecirkņu logos, kas tika nekavējoties atrisināts. Citi kuriozi nav notikuši.

Jau ziņots, ka EP vēlēšanās nobalsojuši kopumā 453 653 cilvēki jeb 32,13% no kopējā vēlētāju skaita, liecina CVK apkopotie dati.

Tādējādi 2019.gada EP vēlēšanās piedalījušies procentuāli vairāk vēlētāju nekā 2014.gadā, kad tajās piedalījās 445 225 vēlētāji jeb 30% no balsstiesīgajiem valsts iedzīvotājiem.

Jau vēstīts, ka sestdien Latvijā notika EP vēlēšanas. Kopumā EP vēlēšanās var piedalīties 1 411 955 Latvijas iedzīvotāju.

EP vēlēšanās līdz sestdienas plkst.16 bija nobalsojis kopumā 389 391 vēlētājs jeb 27,58% no kopējā vēlētāju skaita, liecināja Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati par 999 no 1000 vēlēšanu iecirkņiem.

Tostarp sestdien līdz plkst.16 bija nobalsojuši 231 134 vēlētāju jeb 16,37% no kopējā vēlētāju skaita.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti