Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Mārtiņu Rubeni

Intervija ar centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju Arni Cimdaru

CVK vadītājs: Vēlētāju saraksti būtu jāveido arī Saeimas vēlēšanās, bet līdz pēdējai dienai jāļauj mainīt iecirkni

Ne tikai pašvaldību, bet arī Saeimas vēlēšanās būtu jāveido vēlētāju saraksti, kas piesaistīti konkrētam iecirknim, vienlaikus ļaujot mainīt iecirkni līdz pat pēdējai dienai pirms vēlēšanām, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

Saeima konceptuāli atbalstīja iniciatīvu, ka pilsoņi varēs mainīt vēlēšanu iecirkni pašvaldību vēlēšanās un Eiropas Parlamenta vēlēšanās nevis 25 dienas pirms vēlēšanām, bet 18. Cimdara ieskatā ideālais variants būtu šī termiņa pārcelšana uz vienu dienu pirms vēlēšanām.

Pagaidām tehnisku iemelsu dēļ tas nav iespējams. “Vēlēšanas nav tā lieta, kur vajadzētu eksperimentēt ar lielu riska pakāpi. Labāk pakāpeniski attīstīt, lai mums būtu pārliecība, ka vēlētāju reģistrs ir gatavs kā instruments un cilvēki uz vietām gatavi ar to strādāt. Un tad mēs varam šo dienu pietuvināt,” skaidroja Cimdars.

Pašlaik iecirkni būs iespējams mainīt ne vēlāk kā 18 dienas pirms vēlēšanām elektroniskā veidā.

Savukārt risinājumi tam, lai Saeimas vēlēšanās varētu piedalīties arī iedzīvotāji, kuriem ir tikai identifikācijas kartes, varētu būt vairāki. Viņaprāt, pragmatiska pieeja būtu arī Saeimas vēlēšanās lietot vēlētāju sarakstus, bet pie nosacījuma, ka iespējami tuvāk vēlēšanu dienai iespējams izvēlēties balsošanas iecirkni.

Cits risinājums būtu pieturēties pie esošās kārtības vai arī veidot speciālas apliecības tiem, kuriem ir tikai identifikācijas kartes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti