Rīta Panorāma

Spaisu lietošana-epidēmija

Rīta Panorāma

Izrāde «Mazie jautājumi»

Telefonintervija ar Arni Cimdaru

CVK reģistrē EP vēlēšanu sarakstus; 171 kandidāts, 14 saraksti

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) piektdien ķērusies pie visu iesniegto Eiropas Parlamenta (EP) deputātu kandidātu un sarakstu reģistrēšanu. Viens no kandidātiem – saraksta „Suverenitāte” – pārstāvis Aidins Askerovs jau nav reģistrēts vēlēšanām, jo viņš ir nepilsonis. Par to balsojot nolēma komisija, kuru informēja Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde.

Kopumā komisijai ir iesniegti 14 saraksti, kuros ir 171 kandidāts – tātad, vairāk nekā 21 kandidāts uz vienu eiroparlamentārieša vietu. Tiesa, pirms pieciem gadiem konkurence bija sīvāka – 186 kandidāti 17 sarakstos.

Pusē no sarakstiem – septiņos – ir maksimālais pieļaujamais kandidātu skaits – 16. Savukārt divos sarakstos ir vien seši kandidāti – Latvijas Sociālistiskajai partijai un Kristīgi demokrātiskajai savienībai.

Gandrīz divas trešdaļas jeb 65% EP deputātu kandidātu ir vīrieši, bet 35% - sievietes.

Lielākais vidējais vecums ir Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas sarakstam – 58,9 gadi. Savukārt „Latvijas attīstībai” saraksts ir jaunākais ar vidējo vecumu 40,6 gadi.

Vecākais kandidāts – 79 gadi. Tik vecs vēlēšanu dienā būs Alfrēds Rubiks no Latvijas Sociālistiskās partijas. Savukārt jaunākajiem kandidātiem vēlēšanu dienā būs 23 gadi. Partijas „Suverenitāte” sarakstā ir divi šādi kandidāti – Jevgēnijs Šuļga un Zane Vēciņa. Tikpat vecs būs arī Oskars Ikstens no „Latvijas attīstībai”.

Atkārtoti Eiropas Parlamentā mēģinās nokļūt astoņi no deviņiem Latvijas deputātiem – nevienā sarakstā vietu nav atradis vien Ivars Godmanis. Toties pēc piecu gadu pārtraukuma Briselē atgriezties mēģinās gan ekspremjers Valdis Dombrovskis („Vienotība”), gan kādreizējais Tautas partijas pārstāvis Rihards Pīks, kuram piešķirta otrā vieta „Latvijas attīstībai” sarakstā.

Sarakstos atrodami arī 22 Saeimas deputāti – 11 ir Sociāldemokrātiskās partijas „Saskaņa” sarakstā, pieci „Vienotības” sarakstā, trīs no Zaļo un Zemnieku savienības, divi Latvijas Reģionu apvienības sarakstā un viens – no „Latvijas attīstībai”.

No valdības pārstāvjiem uz Eiropas Parlamentu kandidē vienīgi tieslietu ministre Baiba Broka no Nacionālās apvienības. Savukārt Latvijas Reģionu apvienības sarakstā ir četri pašvaldību vadītāji – Preiļu, Saldus, Skrundas un Rūjienas novada domju priekšsēdētāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti