CVK noraida sūdzību par Rīgas domes vēlēšanu rezultātiem

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) pirmdien, 19.jūnijā, noraidīja pēdējo saņemto sūdzību par 3. jūnija pašvaldību vēlēšanu rezultātiem, kurā Nacionālās apvienības deputātu kandidāts Imants Liepiņš lūdza atcelt pašvaldību vēlēšanu rezultātus Rīgā.

Tādējādi līdz ar lēmuma pieņemšanu šajā lietā CVK ir pabeigusi vēlēšanu likumā noteiktajā kārtībā iesniegto sūdzību par vēlēšanu rezultātiem izskatīšanu, informēja CVK.

Sūdzības iesniedzējs prasību atcelt Rīgas domes vēlēšanu rezultātus pamatoja ar lielo atšķirību starp nobalsojušo vēlētāju skaitu un derīgo vēlēšanu aplokšņu skaitu vēlēšanu naktī CVK mājaslapā publicētajos provizoriskajos vēlēšanu rezultātos un nepareizi aizplombētajām iepriekšējās balsošanas kastēm atsevišķos Rīgas vēlēšanu iecirkņos.

CVK secināja, ka sūdzībā ir izteiktas šaubas un pieņēmumi, kas nav pamatoti ar faktiem. Turklāt daļa sūdzībā iekļautie argumenti bija tie paši, ko CVK jau skatīja 9.jūnija sēdē, kurā tika lemts par partijas „Vienotība” Rīgas domes deputāta kandidāta Valda Gavara iesniegto sūdzību.

CVK norādīja, ka starpība starp nobalsojušo vēlētāju skaitu un derīgo vēlēšanu aplokšņu skaitu vēlēšanu naktī publicētajos vēlēšanu rezultātos izskaidrojama ar to, ka derīgo aplokšņu skaits atsevišķos Rīgas pilsētas vēlēšanu iecirkņos sākotnēji bija publicēts bez derīgo aplokšņu skaita nepareizi noplombētajās iepriekšējās balsošanas kastēs, kuru saturs tobrīd vēl tika skaitīts.

Tāpat pēc Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas sniegtās informācijas iepriekšējās balsošanas vēlēšanu kastes nepareizi tikušas noplombētas 15 Rīgas vēlēšanu iecirkņos. Atbilstoši balsu skaitīšanas nosacījumiem Rīgas pilsētas vēlēšanu komisija pieņēma lēmumu šo kastu saturu skaitīt atsevišķi un balsu skaitīšanas rezultātus salīdzināt ar rezultātu pārējās iecirkņa vēlēšanu kastēs, kuru saturs netika apšaubīts.

Pēc pārbaudes nodoto balsu īpatsvars par kandidātu sarakstiem nepareizi noplombētajās kastēs neatšķīrās no pārējām vēlēšanu kastēm, tāpēc Rīgas pilsētas vēlēšanu komisija pieņēma pamatotu lēmumu pieskaitīt šo rezultātu kopējiem vēlēšanu rezultātiem Rīgas pilsētā, norādīja CVK.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti